Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logi 1.8t 150


Macie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam losowe wypadanie zapłonu 2/3/1 cylinder raz na tydzień wypada jak go coś je...e postanowiłem zrobić logi aum 150km benzyna gaz.moze komus uda się coś odczytać zrobione niestety od 2100 bo za późno kliknąłem

Grupa 02+33 http://vaglogi.pl/log-002_033_lP6MP.html

Grupa 03+20 http://vaglogi.pl/log-003_020_R4F21j.html 

Grupa 115+118 http://vaglogi.pl/log-115_118_FopkT.html


Logi robione na pb

Edytowane przez Macie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po logach nic nie widać. Sprawdź czy zasysa korek oleju i pytanie czy masz lpg i czy na obu paliwach jest tak samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przem8 napisał:

Po logach nic nie widać. Sprawdź czy zasysa korek oleju i pytanie czy masz lpg i czy na obu paliwach jest tak samo? 

Korek podskakuje se nie zasysa go tzn wypada na zimnym czyli benzynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Przepływka trochę zaniża, a poza tym nic nie widać. 

Jutro będę miał właśnie Ori przepływke mogę podmienić skoro zaniża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przem8 napisał:

Przepływka trochę zaniża, a poza tym nic nie widać. 

Ktoś jeszcze mi pisał żeby zrobić na zimnym i ciepłym logi grup 14/15/16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wypadan ale to nic nie wniesie prócz tego na którym cylindrze ile razy wypada zapłon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przem8 napisał:

Licznik wypadan ale to nic nie wniesie prócz tego na którym cylindrze ile razy wypada zapłon. 

A przepustnica ktoś mi pisał że load za mały max 110 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przem8 napisał:

Bzdura wg mnie. 

Jak na 1.8t seria to jak logi średnie czy mogą być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Licznik wypadan ale to nic nie wniesie prócz tego na którym cylindrze ile razy wypada zapłon. 

Ja bym z ciekawości zrobił. Najlepiej jeszcze dać np. 5 bieg, bardzo niskie obroty i pełny gaz - niech się dusi.

Zobaczyć na którym cylindrze najbardziej wypada i na tym cylindrze zamienić cewkę, świecę miejscami i kolejny raz zrobić logi czy przeszło na inny cylinder.

Na PB też wypada zapłon? Czy tylko na LPG?

Edytowane przez Ghamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ghamax napisał:

Ja bym z ciekawości zrobił. Najlepiej jeszcze dać np. 5 bieg, bardzo niskie obroty i pełny gaz - niech się dusi.

Zobaczyć na którym cylindrze najbardziej wypada i na tym cylindrze zamienić cewkę, świecę miejscami i kolejny raz zrobić logi czy przeszło na inny cylinder.

Na PB też wypada zapłon? Czy tylko na LPG?

Zrobił bym te logi tak jak piszesz tylko że kurcze to loteria jak mu wypadnie bo raz tydzień jest dobrze raz jak go coś pier...nie to właśnie na benzynie jak zimny se wypadnie miałem nowe cewki to odesłałem bo nie wypadał zapłon a teraz jak wypada to już się pogubić idzie świece jeszcze zamienię miejscami a jeśli chodzi o te miejsca wypadania to jest losowo bo raz miałem 1/2/4 a raz 3/4/2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniada wtryskiwaczy pb masz szczelne? Licznik wypadan działa tylko na biegu jałowym. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Gniada wtryskiwaczy pb masz szczelne? Licznik wypadan działa tylko na biegu jałowym. 

Tak bieg jałowy i zimny zazwyczaj auto na ssaniu jest i trwa to przez 10/20sec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 22:06, przem8 napisał:

Gniada wtryskiwaczy pb masz szczelne? Licznik wypadan działa tylko na biegu jałowym. 

Udało mi się narazie uporać z tym wypadaniem po tygodniu nie wypadły zapłony a podmienilem przepylomierz na Ori Bosch bo zaniżał wartości ale mam teraz jeszcze jeden błąd który się pojawia po skasowaniu coś od kata https://ibb.co/H2jtkTv załączam zdjęcie
Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/posting.php?mode=reply&f=128&t=128874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zobaczyć jak pracuje druga sonda na LPG i na PB. Ale nie raz jest tak, że jak kat jest słaby to i dobra regulacja nie pomaga na błąd P0420.

Jeśli sonda pracuje i "naśladuje" pierwszą głównie na LPG to na początek dać tulejkę pod sondę i zobaczyć efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 13:42, przem8 napisał:

Kat do wymiany albo kwestia regulacji lpg. 

Odkopuje temat w piątek po przyjeździe z pracy silnik ciepły miałem takie stukanie jak na filmie dodam z okolic prawej strony jak ostygł silnik na drugi dzień już tego nie ma nie próbuje nim nawet jeździć bo najprawdopodobniej będzie podobnie ktoś coś wie co się mogło stać 

MEGAWRZUTA.PL

Bezpłatny hosting plików, Wrzucaj i dziel się za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 16:09, przem8 napisał:

Napinacz łańcucha.

To jednak nie napinacz ani łańcuch mechanik sprawdził pod pokrywę zaworów nic tam się nie dzieje i odziwo teraz na ciepłym to terkotanie przestało sam już nwm co to było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...