Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Automatyczna skrzynia biegów - nierównomierna praca


Pollux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kochani - oświećcie mnie... od miesiąca jeżdżę A4 2.0 TDI Quatro z automatyczną skrzynią biegów. nie mam najmniejszego doświadczenia z taką skrzynią, bo jak dotąd zawsze musiałem machać łapkami w trakcie jazdy...

Zauważyłem pewien szczegół, który mocno mnie niepokoi wydaje mi się, że skrzynia biegi w dość chaotyczny sposób. start auta jest bez zarzutu - żadnych szarpnięć, opóźnień, skoków, ... nic złego się nie dzieje. Kiedy jednak ruszę i spokojnie przyspieszam to w pewnym momencie osiągam poziom, w którym skrzynia chyba zmienia bieg z wyższego na niższy i z powrotem. Dzieje się tak w okolicach 2000 obr. wyraźnie brak stabilnego przyspieszania i "wskakiwania" na określony bieg. Martwi mnie to bardzo, a nie wiem, czy takie sytuacje można zakwalifikować do normalnych...

Na pewno wiecie cosik na podobne tematy - dajcie znać, proszę!

Pozdrawiam

Pollux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jeśli piszesz o momencie zmiany biegu to jest on wyczuwalny? więc masz TipTronic a nie Multitronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegów jest raczej "słyszalna" (różnica w obrotach), niż wyczuwalna... Poza tym felernym zakresem +/- 2000 obrotów, gdzie silnik skacze od 1200 obr do 2200... Tak się dzieje głównie przy zimnym silniku... po pewnym czasie sytuacja stabilizuje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...