Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bluetooth w RNS-E


Hakiri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno audi a4 b6 2003 rok ze zmienionym radiem z concert na RNS-E dokładnie takie jak dołączonym zdjęciu. Chciałbym w nim zakodować aux, po to aby móc puszczać muzykę z zamontowanego przeze mnie dedykowanego modułu bluetooth. Byłem już u dwóch osób które miały orginalny VCDS i próbowały się wejść do radia (moduł 37) ale w obu przypadkach przy każdej próbie kończylo się to błędem łączenia, komunikat który się wyświetlał to "zbyt wiele błędów łączenia" czy coś w tym stylu. Dodam że podłączenie radia bylo sprawdzane przez kogoś kto się tym zajmuje i wygląda w porządku.

Podejrzewam że radio może być za nowe i nie da się go zakodować przez komputer który jest fabrycznie a a4 z 2003 roku, czy jest ktoś kto spotakł się z podobnym problemem, lub po prostu kodował podobne radio w a4 b6?

 

image.png

Edytowane przez Hakiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz się połaczyc vcdsem tzn że źle jest podpiete radio. Zapewne linia K jest nie przepięta. Są watki na forum o podpieciu RSNE poszukaj tam bedzie ładnie opisane. Same przepiecie wtyczek nic nie da. Jesli dobrze kojarze trzeba przepiac jeszcze piny. Jesli mnie pamiec nie myli bo dawno to walkowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 17:43, Hakiri napisał:

Podejrzewam że radio może być za nowe i nie da się go zakodować przez komputer który jest fabrycznie a a4 z 2003 roku, czy jest ktoś kto spotakł się z podobnym problemem, lub po prostu kodował podobne radio w a4 b6?

Sprawdzić napięcie na link K przy radiu,powinno być około 10-11V. Nie ma czegoś takiego jak "za nowe rnse do b6 i za stary komputer w b6".  Radio można zakodować nawet na stole w kilka minut.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, romankan napisał:

a może jest zakodowane po CAN 

Pomyliło Ci się z modułem do rozmów,rnse ma z automatu diagnozę po K/Can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wersją VCDS próbowałeś łączyć się z rns?? Kabel oryginalny czy klon?? Ja tu bardziej widzę problem z VCDS, jakby nie było podłączonych przewodów K/Can to by wyskoczył błąd "brak komunikacji" a nie "zbyt wiele błędów łączenia". Miałem podobne problemy podczas łączenia się z modułem BT - zmiana kabla VCDS załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rns-e led, u mnie po zamontowaniu modułu bluetooth wefa też vcds przestał się łączyć z radiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...