Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd okładzin ściernych


Maniek25lcaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono. Czy jest możliwośc usunięcia błędu klockow hamulcowych w a4 b6 Vagiem, jeśli tak to proszę o podpowiedź. Takie mam kodowanie jak w zalaczniku. Pozdrawiam Serdecznie 

IMG_20220501_175920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumuję - zapaliła ci się kontrolka ostrzegająca o zużytych klockach hamulcowych, a ty zamiast zmienić klocki chcesz ją wyłączyć w VCDS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz, jeśli połowa klockow jest dobra to uwazasz ze trzeba wymienić? Tak teraz produkują klocki ze zatapiają czujnik w połowie klocka, a nie powiem kontrolka irytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maniek25lcaa napisał:

Dobrze rozumiesz, jeśli połowa klockow jest dobra to uwazasz ze trzeba wymienić? Tak teraz produkują klocki ze zatapiają czujnik w połowie klocka, a nie powiem kontrolka irytuje. 

Zajrzyj od wewnątrz to zobaczysz czy jest połowa :wink:

Tak czy inaczej to chyba tego nie wyłączysz, kiedyś też próbowałem w C6 wyłączyć bo nie miałem klocków a musiałem na szybko przegląd zrobić. Przegląd zrobilem bez wyłączania a diagnoście nie przeszkadzała świecąca kontrolka od hamulców bo wg Niego, jak klocki jeszcze się nie skończyły to wystaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek25lcaa napisał:

Dobrze rozumiesz, jeśli połowa klockow jest dobra to uwazasz ze trzeba wymienić? Tak teraz produkują klocki ze zatapiają czujnik w połowie klocka, a nie powiem kontrolka irytuje. 

Być może spoglądałeś na zewnętrzny klocek, który jest mniej zużyty. Spójrz na trn wewnętrzny przy tłoczku, bo ten jest najprawdopodobniej już zjechany skoro kontakt zwiera z tarczą.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Tak czy inaczej to chyba tego nie wyłączysz, kiedyś też próbowałem w C6 wyłączyć bo nie miałem klocków a musiałem na szybko przegląd zrobić.  :wink:

Wyłączyć się nie da ale wystarczy wyciągnąć przewód z klocka i kontrolka zgaśnie gdyż działa ona na zasadzie zwarcia/zamknięcia obwodu do masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Wyłączyć się nie da ale wystarczy wyciągnąć przewód z klocka i kontrolka zgaśnie gdyż działa ona na zasadzie zwarcia/zamknięcia obwodu do masy. 

Wiadomo jak to działa i kolega który tutaj zapytał też myślę że wie. Pytanie było o wyłączenie VCDSEM bo zapewne koledze nie chce się brudzić i co najmniej ściągać koła żeby to zrobić inaczej :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelonek1 dzięki że przynajmniej Ty zrozumiałeś sens postu? nawet nie tyle że brudzić bo to akurat nie problem, ale chciałem zwyczajnie w świecie się dowiedzieć czy jest taka możliwość, bo wewnętrzny klocek też jest jeszcze całkiem całkiem więc szkoda wyrzucać tylko po to aby wyłączyć kontrolkę. Tak czy inaczej dzięki wszystkim za poświęcony czas  i chęć pomocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maniek25lcaa napisał:

Pelonek1 dzięki że przynajmniej Ty zrozumiałeś sens postu? nawet nie tyle że brudzić bo to akurat nie problem, ale chciałem zwyczajnie w świecie się dowiedzieć czy jest taka możliwość, bo wewnętrzny klocek też jest jeszcze całkiem całkiem więc szkoda wyrzucać tylko po to aby wyłączyć kontrolkę. Tak czy inaczej dzięki wszystkim za poświęcony czas  i chęć pomocy. Pozdrawiam

Pytanie zrozumiałem ale sensu działania już nie do końca. Skoro kontrolka się zapaliła to klocków od wewnątrz na pewno nie masz już połowy. Oczywiście możesz jeszcze trochę pojeździć ale powoli szykuj się do wymiany bo te klocki nie kosztują majątku i nie wymienia się ich często, przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kabel przy klocku jest ułamany i ma przetartą izolację i zwiera gdzieś do metalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...