Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek oleju z okolic napinacza rozrządu


TomyPe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie dodam, że obecnie przesiadłem się z Audi na Seata EXEO z silnikiem 1.8T CFMA. Przy zakupie zauważyłem, "pocenie" się silnika od strony grodziowej, następnie delikatnie olej ściekał po silniku w okolice skrzyni. Na pierwszy rzut oka wyglądało jakby spod uszczelki pokrywy zaworów., czyli standard w tych modelach. Przy wymianie rozrządu zleciłem mechanikowi wymianę owej uszczelki. Jednak ten stwierdził, że do wymiany będzie napinacz łańcucha rozrządu gdyż to on jest przyczyną wycieków. Dodam, że rozrząd nie hałasuje oraz nie ma żadnych objawów zużytego napinacza. Zapytałem czy nie wystarczy po prostu uszczelnienie napinacza, ten stwierdził, że nie.  W załączniku przesyłam fotki napinacza. Proszę o porady, czy ktoś może miał podobny przypadek bo wydaje mi się, że mechanik chce mnie naciągnąć..

IMG_20220507_180047.jpg

IMG_20220507_180033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyj i zobacz. Może to stary syf. Uszczelke wkoncu wymienił pod pokrywą? Jakby cieklo by spod napinacza to nie bylby brudny od góry. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki nie wymienił, stwierdził, że wymieni przy wymianie napinacza. Też o tym samym pomyślałem, że nie byłby brudny od góry, dlatego zaświeciła mi się lampka. W przyszłym tygodniu będzie ogarnianie LPG to przy okazji umyje silnik i będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się naciągnąć na wymianę napinacza jak tam tylko cieknie olej. Uszczelki pod napinaczem się wymienia i tu od strony cewki też oring jest wymienny, jest na forum temat o tym. Jeśli chodzi o napinacz, to nie ma możliwości żeby ciekło z innego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

to nie ma możliwości żeby ciekło z innego miejsca.

Owszem jest. Z korpusu, z boku, gdzie masz takie jakby broki :D U mnie tak ciekło z zamiennika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze jest oryginał, o zamiennikach słyszałem, że z różnych miejsc sączyło olejem. Na początek wymyje i zobaczę jak sytuacja. Jak coś to wymienie uszczelnienie pokrywy i napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...