Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z rozkodowaniem radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Audi.

Mam "mały problem" Otóż ściągnąłem klemy z akumulatora i mam problem z rozkodowaniem radia. Jest to oryginalne audi, i wprowadziłem kod ale na wyświetlaczu radia pojawił się napis SAWE i dwie małe pionowe kreseczki, tak jak by miniaturowa rzymska dwójka. a na wyświetlaczu komputera radio w ogóle się nie wyświetla. żaden klawisz na radiu nie działa tylko można je wyłączyć. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dobrze wprowadziłeś kod? Opisz jak to zrobiłeś wtedy możemy coś dalej kombinować bo może coś źle robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie małe kreseczki informują o tym, że wprowadziłeś 2 razy zły kod, dodatkowo dostałeś karę, godzinę czasu na przypomnienie kodu, po godzinie (radio musi być włączone) odblokuje się i znów będziesz miał 2 próby wprowadzenia kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod jest dobry tylko nie wiem czy dobrze go zaakceptowałem. najpierw wcisnąłem TP i RDS, później kod i znowu TP i RDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci koledzy mowia. Radio zablokowalo sie po zlym kodzie.

W Radiach audi wystarczy poczekac godzine (radio i zaplon wlaczone i nic nie naciskasz) i bedzie mozna wprowadzic kod (kreski powinny zniknac).

W niektorych radiach nie ma tak lekko i trzeba programowo zerowac licznik bledow.

Jak nie masz mozliwosci zostawienia radia wlaczonego przez godzine, to uruchom na stole (12V podpinasz pod "wejscie bateryjne" i zasilanie)

Klawisze TP i RDS trzymasz przez okolo 3 sek. Przed wprowadzeniem kodu upewnij sie czy pochodzi od tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam ,ze na 100% radio nie jest od tego auta,po 97 roku radia w audi byly zsynchronizowane z innymi sterownikami ,tzn wypiecie radia,czy aku-radio nie potrzebuje kodu,bo auto automatycznie po podpieciu radia akceptowalo ''swoj'' sterownik

sprobuj tego kodu 0386,chociaz tego kodu mozna uzyc do radia o pierwszych numerach AUZ1Z4,ale jak nie masz innego-sprobuj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam ,ze na 100% radio nie jest od tego auta,po 97 roku radia w audi byly zsynchronizowane z innymi sterownikami ,tzn wypiecie radia,czy aku-radio nie potrzebuje kodu,bo auto automatycznie po podpieciu radia akceptowalo ''swoj'' sterownik

Nie jestem przekonany. W mojej oryginalnie było symphony i z tego co pamiętam potrzebowało kodu po rozpięciu aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchacie pany mojej historii - kiedyś przez pomyłkę wyjąłem bezpiecznik gdy radio grało i też wyskoczył mi napis SAVE - miałem kod do radia, co więcej 3 lub 4 razy wcześniej nawet go użyłem i było wszycho OK, tym razem jednak nie pomogło nic - tak jakby radio straciło zapamiętany kod - jedynym rozwiązaniem było zawiezienie radyjka do mechanizatora który ustalił mi nowy kod w radiu - koszt 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jednak musiałem zawieś radio do serwisu, i okazało się że radio zostało całkowicie zresetowane. Teraz wgrali mi nowe oprogramowanie i nowy kod, teraz jest wszystko ok. Jeszcze raz dzięki za dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wgrali mi nowe oprogramowanie i nowy kod, teraz jest wszystko ok

Jesli tak Ci powiedzieli to lepiej sprawdz to radio - w zadnym wypadku nie wolno wgrywac wsadu z innego radia :wallbash: . Kod siedzi w obszarze pamieci gdzie znajduja sie takie dane jak wartosci odpowiadajace za czulosc radia, zakres fal itp.

To tak jakbys nie mogl odpalic auta bo zgubiles immo i skopiowalbyc soft z innego kompa od innego auta ktorego immo znasz - auto Ci sie odpali, ale czy ustawienia sterownika zostana takie same???

Sprawdz przede wszystkim czy czulosc radia sie nie zmienila (czy odbiera dotychczasowe stacje i czy ich nie gubi).

Prawdziwy fachowiec zczytuje pamiec z radia(w tym akurat radiu chodzi o procek motorolki), kasuje licznik bledu(jesli ktos zablokowal radio tak jak to mialo miejsce u Ciebie) i podaje kod.

Nie chcialbym Cie tez niepotrzebnie przestraszyc, bo czasami po wgraniu wsadu moze sie zdarzyc ze radio nie rozjechalo sie na tyle ze jest to zauwazalne dla uzytkownika, sam kiedyc ratowalem radio ktore rozkodywala "zlota raczka" za przyslowiowe 10zl, po ktoryms wsadzie z kolei udalo sie uzyskac przyzwoite parametry, ale tak jak powiedzialem prawdziwy specjalista tak nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedawałem swoje znajomemu , zapomniałem mu pokazać jak się koduje i zablokował , trzymanie go pod napięciem celem zresetowania nic nie dało , zaniosłem do machera , zapłaciłem 50 złociszy , ponownie dałem kumplowi , oddał następnego dnia , z zepsutym potencjometrem ( gwałtowna zmiana głośności ) , zdenerwowałem się i kazałem mu poszukać sobie innego radia i znajomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, zdenerwowałem się i kazałem mu poszukać sobie innego radia i znajomego

...to by wyjasnialo,skad masz taki NICK na Forum.... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest! bo jak gość zobaczył moje radio to od razu ostrzegł mnie że wadą tych radji są właśnie potencjometry, i stwierdził że wcześniej czy później na pewno mi wysiądzie. Oczywiście powiedział że rozkodowywanie nie ma nic do tego, ale myślę że coś w tym jest. Ale na razie działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...