Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

klima słabo chłodzi lub ogóle

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w tytule problem z klimatyzacją w audi a4 b7 2007 rok

Wczoraj odebrałem samochód od mechanika, układ uszczelniony, sprawdzony azotem, kabiny czynnikiem.

Rok temu wymieniłem osuszacz, sprężarkę i chłodnice.

Sprawdziłem wszystkie czujniki temperatury i klapy, są ok, dodatkowo przeprowadziłem test nastaw klap.

Na kanale 001następujące wartości:

Zawór sterujący N280 0,644A

Zawór sterujący N280 na 61%

Cykl roboczy czujnika G65 ciśnienia 20%

Wysokie ciśnienie G65 5 bar

Silnik rozgrzany, Econ wył, temp zewnętrzna 24, wewnątrz ustawiona na 16. Brak efektu chłodzenia. Włożyłem palec przez rewizje do odgrzybiania i parownik taki tylko chłodny, lekki szron na rurce za zaworem rozprężnym. I właśnie pytanie o ten zawór, czy on może być przyczyną bo nie został wymieniony...

Proszę o jaką kolwiek podpowiedz.

 

 

Opublikowano

Jak odebrałeś wczoraj i nadal nie działa to jedź na reklamacje a nie kombinuj sam, bo później Ci mechanik słusznie powie, że jak sam grzebałeś to nie podlega reklamacji. 

Opublikowano
  • Autor

To nie podlega dyskusji żeby pojechać na reklamacje. 

Podłączyłem komputer aby tylko się upewnić czy coś innego nie wyskoczyło, czy wskazania są prawidłowe.

Ale myślałem że ktoś coś podpowie co może być przyczyną usterki, żeby nie było że mi wciśnie jakiś kit na dzień dobry.

Opublikowano

5 Bar na wysokim ciśnieniu to za mało (przy obecnych temp. zewn.)

Opublikowano
  • Autor

Czyli opcje są następujące:

za mało czynnika, zdążył już się od wczoraj ulotnić,

sprężarka szwankuje,

czy może ten zawór rozprężny.

Opublikowano

Tu masz temat, miłej lektury:

 

Opublikowano
5 minut temu, woytas81 napisał:

za mało czynnika, zdążył już się od wczoraj ulotnić

Na niepracujacej sprężarce powinno być 4-5bar. Jak miałeś nieszczelność to z automatu powinni wymienić osuszacz. 

6 minut temu, woytas81 napisał:

czy może ten zawór rozprężny

Tu jest dysza rozprężana, a nie zawór :D

Opublikowano
10 minut temu, przem8 napisał:

Na niepracujacej sprężarce powinno być 4-5bar.

Tu akurat kolega nie napisał czy pracowała. Ja wyszedłem z założenia, że pomiar był na pracującej sprężarce, dlatego napisałem, że za mało.

Opublikowano
  • Autor

Osuszacz był wymieniony w zeszłym roku razem z chłodnicą i sprężarką.

No właśnie dysza rozprężna, to może być też przyczyną że chłodzi ledwo co lub wcale?

 

Pomiar na załączonym silniku i klimatyzacji.

Edytowane przez woytas81

Opublikowano
5 minut temu, woytas81 napisał:

Osuszacz był wymieniony w zeszłym roku razem z chłodnicą i sprężarką.

Jeśli miałeś nieszczelność teraz to osuszacz wymienia się z automatu, bo łapie wilgoć z powietrza.

 

Opublikowano
  • Autor

No to osuszacz został z zeszłego roku.

Jeszcze kwestia dyszy rozprężnej, czy to może mieć wpływ na niską wydajność klimatyzacji?

Opublikowano

Jeśli jest niedrożna to tak ale to świadczyłoby o zacierającym się kompresorze jakby tam było dużo syfu.

Opublikowano
  • Autor

Samochód trafił do mechanika na poprawkę, poinformuje  o tutaj wszystkich o stanie rzeczy.

 

 

Witam ponownie.

Samochód naprawiony. swoje odstał u mechanika i nic nie zostało zrobione.

Został odstawiony do prawdziwego fachowca i po południu tego samego dnia klima została zdiagnozowana, okazał się uszkodzony przewód  w miejscu zakucia pod chłodnicą.

Bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy i zaangażowanie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez woytas81

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.