Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem auto chyba bierze olej wycieków zbytnio nie widać, po wymianie oleju nic nie ubywało, jeździłem na benzynie, postanowiłem naprawić gaz po naprawie i przejechaniu może 1000km zapaliła mi się kontrolka od oleju, zazwyczaj zapala się kiedy postoi przez noc, nie kopci i też nie czuje oleju w spalinach... gazownik mógł coś zj3bać  ? 

Opublikowano

Ale oleje masz? Czy tylko po samym fakcie że zapaliła Ci się kontrolka już płaczesz że silnik bierze olej. Bo tam kontrolki poziomu zdaje się nie ma.

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Pieterb napisał:

Ale oleje masz? Czy tylko po samym fakcie że zapaliła Ci się kontrolka już płaczesz że silnik bierze olej. Bo tam kontrolki poziomu zdaje się nie ma.

Olej ubywa, juz 3 raz się zapaliła i ciągle dolewam 

Zrzut ekranu 2022-06-04 163926.png

Edytowane przez Netsuu98a

Opublikowano

O w sumie to nie wiedziałem że w tym silniku był czujnik poziomu min oleju. Ale w sumie to bardziej chłodziło mi o to czy sprawdzasz manualnie

No to cudów nie ma jak się nie wylewa to musi zostać spalony.

 

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano

Gaz bardziej zużywa prowadnice zaworowe, możliwe że tam olej przedostaje się do komory spalania.

Opublikowano
W dniu 4.06.2022 o 20:07, Langista napisał:

Gaz bardziej zużywa prowadnice zaworowe, możliwe że tam olej przedostaje się do komory spalania.

To musi być bardzo źle ustawiony gaz aby uszkodził głowice w starym 1.6,poza tym to bardziej gniazda zaworów mogą dostać po tyłku od ubogiej mieszanki i temperatur z rzędu 1000°C.

Ja zrobiłem w 1.8 AGN, około 200tys km na lpg po czym przekręciła się panewka. Rozebrałem silnik po tym,głowica była w doskonałym stanie mimo dużego przebiegu na lpg.

A co do problemu autora to nie szukał bym winy w instalacji LPG,niech sprawdzi czy odma w ogóle działa.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
5 godzin temu, pila24 napisał:

To musi być bardzo źle ustawiony gaz aby uszkodził głowice w starym 1.6,poza tym to bardziej gniazda zaworów mogą dostać po tyłku od ubogiej mieszanki i temperatur z rzędu 1000°C.

Zagadzam sie

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

Właśnie od strony odmy jest tłustę wiec moze tam ucieka olej, wystarczy wymienić na nową i powinno pomóc czy przy zmianie odmy od razu trzeba coś jeszcze wymienić ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.