Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik bierze olej


Netsuu98a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem auto chyba bierze olej wycieków zbytnio nie widać, po wymianie oleju nic nie ubywało, jeździłem na benzynie, postanowiłem naprawić gaz po naprawie i przejechaniu może 1000km zapaliła mi się kontrolka od oleju, zazwyczaj zapala się kiedy postoi przez noc, nie kopci i też nie czuje oleju w spalinach... gazownik mógł coś zj3bać  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oleje masz? Czy tylko po samym fakcie że zapaliła Ci się kontrolka już płaczesz że silnik bierze olej. Bo tam kontrolki poziomu zdaje się nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pieterb napisał:

Ale oleje masz? Czy tylko po samym fakcie że zapaliła Ci się kontrolka już płaczesz że silnik bierze olej. Bo tam kontrolki poziomu zdaje się nie ma.

Olej ubywa, juz 3 raz się zapaliła i ciągle dolewam 

Zrzut ekranu 2022-06-04 163926.png

Edytowane przez Netsuu98a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w sumie to nie wiedziałem że w tym silniku był czujnik poziomu min oleju. Ale w sumie to bardziej chłodziło mi o to czy sprawdzasz manualnie

No to cudów nie ma jak się nie wylewa to musi zostać spalony.

 

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz bardziej zużywa prowadnice zaworowe, możliwe że tam olej przedostaje się do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 20:07, Langista napisał:

Gaz bardziej zużywa prowadnice zaworowe, możliwe że tam olej przedostaje się do komory spalania.

To musi być bardzo źle ustawiony gaz aby uszkodził głowice w starym 1.6,poza tym to bardziej gniazda zaworów mogą dostać po tyłku od ubogiej mieszanki i temperatur z rzędu 1000°C.

Ja zrobiłem w 1.8 AGN, około 200tys km na lpg po czym przekręciła się panewka. Rozebrałem silnik po tym,głowica była w doskonałym stanie mimo dużego przebiegu na lpg.

A co do problemu autora to nie szukał bym winy w instalacji LPG,niech sprawdzi czy odma w ogóle działa.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pila24 napisał:

To musi być bardzo źle ustawiony gaz aby uszkodził głowice w starym 1.6,poza tym to bardziej gniazda zaworów mogą dostać po tyłku od ubogiej mieszanki i temperatur z rzędu 1000°C.

Zagadzam sie

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...