Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd wtryskiwacza nr. 5 A6 C5 2.4 ALF


smolkens

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś miesiąca borykam się z problemem szarpania pod obciążeniem. Szarpanie początkowo występowało do około 2 tysięcy obrotów. Teraz już do 3 tysięcy. Gdy auto jest zimne, jeszcze w miarę dobrze jeździ. Gdy się zagrzeje - jest tragedia. Brak mocy plus szarpanie. Gdy dodaje lekko gaz, to powoli się rozpędza. Niestety gdy depnę mocniej to się dusi. W aucie wymieniłem już przepustnice, sondy (ori Bosch), świece, przeszedłem z jednej cewki na pojedyncze (6 cewek), wymieniłem przewody podciśnienia i przejrzałem wiązki które idą do 5 cylindra. Wypiąłem również sterownik od gazu i skasowałem korekty długoterminowe. Bez skutku. Miał ktoś może podobny problem? Z góry dzięki za pomoc. 

5CA845E4-183D-4568-98F8-8C7D4A7CF9E3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiązka od wtryskiwacza na 5 cylindrze to może warto podmienić wtryskiwacz i będzie wszystko jasne ?? Jak zamienisz je miejscami to wywali błąd na innym cylindrze a jak dalej będzie na 5 to jednak wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniałem miejscami wtryski gazowe. Później auto było jeszcze u gazownika i stwierdził, że wtryski pracują dobrze. Wtrysków benzynowych nie zamieniałem. Skoro problem zaczął się na gazie, to sądziłem  że nie ma co ruszać wtrysku benzynowego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS chyba nie pokaże błędu wtrysku gazu tylko wtrysku benzyny.

Nie pisałeś nic, że problem zaczął się na LPG. Co nie zmienia faktu, że błąd w VCDS dotyczy wtrysku benzyny i jak dla mnie to od sprawdzenia tego wtrysku/wiązki trzeba by zacząć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...