Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koliza Audi A4 B7


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, hak64 napisał:

Mylisz się kolego. O ile napraw, czynności serwisowych, wymian płynów, czy dwumasy nie wlicza się do podniesienia wartości auta (jest to część podlegająca zużyciu w trakcie normalnej eksploatacji) , to wszelkie dodatkowe doposażenie pojazdu ma wpływ na tę wartość. Jeśli zatem w standardowym modelu były zwykłe fotele, a ja wstawiłem skórzane, ogrzewane i z funkcją masażu, to wycena szkody musi to uwzględniać.Aby podnieść wartość pojazdu przed szkodą trzeba jednak udokumentować poniesione nakłady na tuning, doposażenie, lub wymianę całych podzespołów. Przerabiałem kiedyś temat tuningowanego Golfa II, którego ubezpieczyciel wycenił na 4,5 tys zł, podczas gdy sama klatka bezpieczeństwa kosztowała blisko dychę. Auto miało też hamulce z Porsche i zakuty silnik o mocy ponad 280 KM, wydajniejszy układ chłodzenia i doładowania. Nie pamiętam dokładnie kwoty jaką ubezpieczyciel wypłacił, ale było to sporo powyżej 20 tys i to w drodze ugody, bo klient nie zdecydował się na pozew sądowy.

Pozdrawiam.    

Zgadza sie ale przy felgach może to być trochę i naczej, bo nie są to jakieś nadzwyczajne felgi za 5000 zł. czy klatka, która jest specjalnym wyposażeniem. Myślę, że felgi aluminiowe zostały już uwzględnione przy wycenie. Mając rachunek na nie,  możnaby użyć argumentu, że są  świeże/nowe i  może tak jak piszesz zostanie to  uwzględnione. Ty się lepiej na tym znasz więc możesz ocenić czy jest szansa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hak64 napisał:

A w wycenie szkody nie masz informacji jakiej metody użyli do określenia wartości auta przed szkodą? Jeśli nie ustalili tej wartości na podstawie oferty z licytacji, to wszelkie inne metody są tak miarodajne, jak wróżby cyganki.

Napisałem do Cb na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...