Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelna odma/skutki


redeth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy post na tym forum. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie za pomocą łupki, ale nie mogę nic znaleźć. Głównie co ludzie piszą to "zapchanie odmy". W moim przypadku jest trochę inaczej bowiem odma (kolanko co wraca na chłodnice oleju?) Jest uszkodzone co za tym idzie odma nie jest szczelna. Jakie są skutki nieszczelnej odmy? Uciekający olej? Czy może to zagrozić silnikowi? Może to wygenerować jakieś koszty? Ubytki mocy? Proszę bardzo o odpowiedź. Dziękuję. (Silnik 1.8t bfb 163km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, redeth napisał:

Może to wygenerować jakieś koszty? Ubytki mocy?

Może. Trzeba naprawić. Jak coś jest nieszczelne to jak ma działać prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkrety? Jak jest zatkana odma to ciśnienie w układzie niszczy silnik, a jak nie ma przytkanej odmy to co? Separacja oleju i gazów dalej jest? tylko ten olej nie trafia do chłodnicy oleju? Chciałbym aby ktoś mi to wytłumaczył. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przem8 napisał:

Problemy z mieszanką. Mało? Szkoda na kolanko za 30zł?

Nie chodzi o koszt elementu tylko o dojście do tego elementu żeby go wymienić. Mechanikiem nie jestem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat był kompletny...

Wymieniona końcówka odmy.  Jest moc, silnik działa jak należy (moje odczucia) jak ktoś będzie miał nieszczelność na odmie to lepiej to zrobić, lub wywalić cały ten osprzęt ( jest temat na forum jak się pozbyć syfu z komory silnika). Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...