Jump to content
IGNORED

Dodatkowe gniazdo zapalniczki pod wideorejestrator

Kermit90
 Share

Recommended Posts

Witam. Kupiłem wideorejestrator i chciałbym dorobić gniazdo zapalniczki gdzieś w schowku lub gdzieś żeby go nie było widać. Zakupiłem już gniazdo z przewodem jednak mam pytanie czy do tego gniazda nie będzie trzeba dodatkowego bezpiecznika i jeśli by ktoś mógł podpowiedzieć pod co to najlepiej podłączyć żeby kamerka gasła po wyciągnięciu kluczyka lub zamknięciu samochodu.

Kupiłeś gniazdo, czyli i tak z kablami będziesz grzebać.. nie lepiej było pociągnąć kable z zasilaniem pod bezpiecznik od radia?

Radio mi się samo nie wyłącza po wyciągnięciu kluczyka. A gniazdo kupiłem bo nie chciałem ucinać wtyczki z kamerki

Radio Ori? Bo po wyciągnięciu kluczyka powinno się wyłączyć i jak tak nie ma, to coś tam już jest pogrzebane.

Edited by Langista

Ja mam zrobiony bajpas w skrzynce bezpieczników. Nie pamietam teraz pod jaki bezpiecznik. Będę w chacie to zrobię zdjecie

Wszelakie urządzenia muszą być zabezpieczone w przeciwnym razie może dojść do pożaru w czasie zwarcia. Sprawdż próbówką w skrzynce bezpieczników, które podłączone są pod zacisk 15 (czyli 12V po zapłonie) i tam wepnij taki bypass lub dołóż bezpiecznik na wolnym miejscu w skrzynce.

ALLEGRO.PL