Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podatek ekologiczny - protest


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym obejrzeć wynik z lewatywy takiego 1.9TDI po 300tkm, wypruciu kata i mocnym programie :rolleyes:

Ale tak czy siak uważam ten podatek za absurd. Podatek ekologiczny to my już w paliwie płacimy i to taki, że włos na głowie i nie tylko staje. A tu jeszcze ryczałt dosrają jakiś z kosmosu, ciekawe co na to powiedzą osoby jeżdżące kolekcjonerskimi autami po 5tkm rocznie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym obejrzeć wynik z lewatywy takiego 1.9TDI po 300tkm, wypruciu kata i mocnym programie :rolleyes:

Ale tak czy siak uważam ten podatek za absurd. Podatek ekologiczny to my już w paliwie płacimy i to taki, że włos na głowie i nie tylko staje. A tu jeszcze ryczałt dosrają jakiś z kosmosu, ciekawe co na to powiedzą osoby jeżdżące kolekcjonerskimi autami po 5tkm rocznie :gwizdanie:

No wiesz. O posiadaczy pojazdów zabytkowych raczej bym sie nie obawiał. Zazwyczaj (choć oczywiście nie wszyscy) są to zamożni ludzie.

Po drugie podejrzewam, że nawet jak dojdzie do tego absurdalnego podatku, to pojazdy zabytkowe zostana jakoś ulgowo potraktowane, o ile nie zwolnione.

Martwi mnie to, że to typowy podatek majacy uderzyć w ludzi , których po prostu nie stać na dobre auto.

Na przekór całemu swiatu nasz rząd zamierza wrócić do czasów , kiedy posiadanie samochodu było luksusem tylko dla wybranych.

Czyżby nowy pomysł na rozładowanie polskich korków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym podatkiem. Wreszcie wyeliminuje sie te stare trupy jeżdżąc po drogach.Stać ciebie na auto to stać na utrzymanie.

Drogi Kolego. powiedz to Panu Heniowi, który ma nienormowany czas pracy, do której dojeżdża 20 km. Zarabia niestety tylko 1000 PLN, więc jeździ 15 letnim Polonezem.

Wyeliminować złom z dróg?? Jestem za. Tylko zamiast motywować ludzi wyciaganiem kasy z ich kieszeni, wystarczy im do tych kieszeni włożyć (czyt. dać zarobić).

Nie znam nikogo, kto jeździ starym autem (poza kilkoma kolekcjonerami) i nie chciałby go zamienić na nowe.

Mały tylko problem. Chcieć, a móc to dwie różne rzeczy.

Zgadzam sie z Toba calkowicie..

Ja wam powiem w Polsce to protest malo da jedynie jakis krwawy rozmal.. I sadze ze jesli dalej beda tak robic to pewnego dnia jakas grupa ludzi zmotywuje reszte i krew sie poleje tylko takie cos moze zrobic czystke i ustabilizowac jakas sytuacje.. Bo rzad robi wszystko by zrobic z nas wiekszych nedzarzy niz juz jestesmy.. Co to za Panstwo co nie jest w stanie nic zapewnic.. Polityka w naszym kraju jest doslownie.. Cenzura

Taka sytuacja jak jest ciagle podwyzki cen.. Ja juz od ponad roku mieszkam na wyspach i mimo ze zarabiam duzo wiecej niz przecietny Polak to moje Koszta sa duzo mniejsze zyci niz w Polsce.. Dla Mnie to jest jakis absurd a Rzad tylko duma jak z ludzi zedrzec te ostatnie grosze oszczednosci jesli takowe w ogole istnieja.. [br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 22:57_________________________________________________Pewnie niech wymysla podatek od puszczonego baka.. Wtedy kazdy wsadzi sobie korek w dupsko.. Ci idioci zamiast wymyslac takie bzdury lepiej by podumali jak te Panstwo umocnic a nie doprowadzic do nedzy bo ten cel juz dawno zostal osiagniety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc ostatnio statystyki, Polacy nie różnią się wcale od zachodnich sąsiadów.

Przeciętny obywatel na auto wydaje średnio ok. 10 swoich pensji. Teraz porównajcie sobie 10 "zachodnich" pensji i 10 polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc ostatnio statystyki, Polacy nie różnią się wcale od zachodnich sąsiadów.

Przeciętny obywatel na auto wydaje średnio ok. 10 swoich pensji. Teraz porównajcie sobie 10 "zachodnich" pensji i 10 polskich.

Te Statystyki to jakas brecha..

A mit o mocnej zlotowce :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc ostatnio statystyki, Polacy nie różnią się wcale od zachodnich sąsiadów.

Przeciętny obywatel na auto wydaje średnio ok. 10 swoich pensji. Teraz porównajcie sobie 10 "zachodnich" pensji i 10 polskich.

Te Statystyki to jakas brecha..

A mit o mocnej zlotowce :polew:

Niekoniecznie. Popatrz sobie na średnią krajową i zrozumiesz o co chodzi w pojeciu "przecietny" :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc ostatnio statystyki, Polacy nie różnią się wcale od zachodnich sąsiadów.

Przeciętny obywatel na auto wydaje średnio ok. 10 swoich pensji. Teraz porównajcie sobie 10 "zachodnich" pensji i 10 polskich.

Te Statystyki to jakas brecha..

A mit o mocnej zlotowce :polew:

Niekoniecznie. Popatrz sobie na średnią krajową i zrozumiesz o co chodzi w pojeciu "przecietny" :gwizdanie:

Kurcze a ilu jest takich co osiagaja ta srednia ??

Bo w Polsce mimo wszystko bieda piszczy ta gospodarke napedzaja w duzej mierze pieniadze z zewnatrz czyli ludzi pracujacych zagranica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukasz699 nie dramatyzuj. Na "zachodzie" też mnóstwo ludzi nie osiąga średniej krajowej.

Aczkolwiek nie odbiegajmy od tematu.

Wniosek z tematu popieram w 100%. Oczywiscie swoje poparcie wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukasz699 nie dramatyzuj. Na "zachodzie" też mnóstwo ludzi nie osiąga średniej krajowej.

Aczkolwiek nie odbiegajmy od tematu.

Wniosek z tematu popieram w 100%. Oczywiscie swoje poparcie wysłałem.

Nie no pewnie masz racje.. Ja tez popieram i wyslalem oby to cos dalo..

Aczkolwiek fajnie by bylo "odetchnac" inna Polska w ktorej czlowiek moze godziwie zyc.. Juz przy najnizszej pensji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukasz699 nie dramatyzuj. Na "zachodzie" też mnóstwo ludzi nie osiąga średniej krajowej.

Aczkolwiek nie odbiegajmy od tematu.

Wniosek z tematu popieram w 100%. Oczywiscie swoje poparcie wysłałem.

Nie no pewnie masz racje.. Ja tez popieram i wyslalem oby to cos dalo..

Aczkolwiek fajnie by bylo "odetchnac" inna Polska w ktorej czlowiek moze godziwie zyc.. Juz przy najnizszej pensji..

Nie no. Żeby w Polsce zaczęło być w miarę normalnie, musielibyśmy znowu jakieś rozbiory przejść.

Generalnie nikt nie potrafi tak dopier... Polakom, jak... Polacy. Żadni Niemcy , ani Rusowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukasz699 nie dramatyzuj. Na "zachodzie" też mnóstwo ludzi nie osiąga średniej krajowej.

Aczkolwiek nie odbiegajmy od tematu.

Wniosek z tematu popieram w 100%. Oczywiscie swoje poparcie wysłałem.

Nie no pewnie masz racje.. Ja tez popieram i wyslalem oby to cos dalo..

Aczkolwiek fajnie by bylo "odetchnac" inna Polska w ktorej czlowiek moze godziwie zyc.. Juz przy najnizszej pensji..

Nie no. Żeby w Polsce zaczęło być w miarę normalnie, musielibyśmy znowu jakieś rozbiory przejść.

Generalnie nikt nie potrafi tak dopier... Polakom, jak... Polacy. Żadni Niemcy , ani Rusowie.

I to jest wlasnie przykre.. Inne narody sie wspieraja my sie zwalczamy wzajemnie.. Zazdrosc taka glupia zawisc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi oto stać siebie na auto to powinno ciebie stać na opląty i tyle. Pisze bo tak sadze. Dlaczego nie znalazł się żaden mądry który by poszedł do sadu i oskarżył skarb państwa gdzie poszły jego pieniądze średnio przez 20 lat .Gdzie te autostrady, gdzie te jego super dogi. Teraz jest obraz trzeba placić za przejazd kilkoma pseudo autostradą.Jeździsz bo musisz i tyle . Jeśli każdy z was przyzwala z łatwa ręka że wasze pieniądze z podatku paliwowego idą na finansowanie np ministerstwa zdrowia , to następny podatek jest jak ziarenko piasku w tej całej machinie

Może przesadziłem z tymi gratami ale trzeba trzeba to rozparzyć też jak działa w druga stronę. Co zyskujesz przez często wymianę samochodu.

Jestem za tym zeby ten podatek był również odzwierciedleniem w TWU . Tzn palcilo sie od CO2 on KM czy KW a nie do pojemności w tedy to ma sens.

Nie będę tu kogoś oskarżał bo nie wiem jak jest faktycznie ale co 2 polak nie dba o swój samochód co dało potwierdzenie przez raport NIKU o złym stanie samochodów i łamaniu prawa na stacjach diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi oto stać siebie na auto to powinno ciebie stać na opląty i tyle. Pisze bo tak sadze. Dlaczego nie znalazł się żaden mądry który by poszedł do sadu i oskarżył skarb państwa gdzie poszły jego pieniądze średnio przez 20 lat .Gdzie te autostrady, gdzie te jego super dogi. Teraz jest obraz trzeba placić za przejazd kilkoma pseudo autostradą.Jeździsz bo musisz i tyle . Jeśli każdy z was przyzwala z łatwa ręka że wasze pieniądze z podatku paliwowego idą na finansowanie np ministerstwa zdrowia , to następny podatek jest jak ziarenko piasku w tej całej machinie

Może przesadziłem z tymi gratami ale trzeba trzeba to rozparzyć też jak działa w druga stronę. Co zyskujesz przez często wymianę samochodu.

Jestem za tym zeby ten podatek był również odzwierciedleniem w TWU . Tzn palcilo sie od CO2 on KM czy KW a nie do pojemności w tedy to ma sens.

Nie będę tu kogoś oskarżał bo nie wiem jak jest faktycznie ale co 2 polak nie dba o swój samochód co dało potwierdzenie przez raport NIKU o złym stanie samochodów i łamaniu prawa na stacjach diagnostycznych.

To co opisujesz to jest ten sam punkt widzenia, co pomysłodawców tego projektu ustawy. Szkoda tylko, że nie myślisz o tych, których miesięczny dochód w rodzinie to ok 2000zł netto / 4-5osób, gdzie aby można było zarobić te pieniądze, trzeba dojechać 30km, a po drodze odstawić dzieci do szkoły. Czy chcesz takim osobom utrudnić życie, tylko dlatego, że nie stać ich na nowe auto, bo z pensji nie są w stanie odłożyć, a żaden bank nie da im kredytu na nowy samochód bo nie mają zdolności kredytowej? Powiedz co zrobią bez tego 15-letniego poloneza? Mają przestać pracować? A może TY dopłacisz im do nowego samochodu? W końcu stać cię na Audi A5, to możesz dołożyć się im do nowego, Oni pewnie będą mieli 2000zł, a resztę dołożysz ty? Najtańszy nowy samochód to koszt ok 30 000zł. (Kia Picanto, Dacia, Chevrolet Spark)

Przyznaj, chcesz im to odebrać, bo wku...ia cię to, że takie samochody przeszkadzają ci w rozpędzeniu twojego auta i jadąc trasą, powoli zamykając szafę, musisz niestety zwolnić, bo przed tobą pojawia się jakiś stary Polonez z 5 osób w środku, powoli przemierzający drogę w tym samym kierunku co ty.

Powiedz, czy częściej słyszysz o wypadkach z udziałem starych, czy nowych i szybkich samochodów?

A co do Stacji Kontroli Pojazdów, to wyniki kontroli NIK nie były spowodowane tym, że samochody są stare, tylko przez pracowników tych stacji.

A ubezpieczenie? Hmm... w moim przekonaniu to wyższe powinien płacić ten co ma lepsze przyspieszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz to jest ten sam punkt widzenia, co pomysłodawców tego projektu ustawy. Szkoda tylko, że nie myślisz o tych, których miesięczny dochód w rodzinie to ok 2000zł netto / 4-5osób, gdzie aby można było zarobić te pieniądze, trzeba dojechać 30km, a po drodze odstawić dzieci do szkoły. Czy chcesz takim osobom utrudnić życie, tylko dlatego, że nie stać ich na nowe auto, bo z pensji nie są w stanie odłożyć, a żaden bank nie da im kredytu na nowy samochód bo nie mają zdolności kredytowej? Powiedz co zrobią bez tego 15-letniego poloneza? Mają przestać pracować? A może TY dopłacisz im do nowego samochodu? W końcu stać cię na Audi A5, to możesz dołożyć się im do nowego, Oni pewnie będą mieli 2000zł, a resztę dołożysz ty? Najtańszy nowy samochód to koszt ok 30 000zł. (Kia Picanto, Dacia, Chevrolet Spark)

Przyznaj, chcesz im to odebrać, bo wku...ia cię to, że takie samochody przeszkadzają ci w rozpędzeniu twojego auta i jadąc trasą, powoli zamykając szafę, musisz niestety zwolnić, bo przed tobą pojawia się jakiś stary Polonez z 5 osób w środku, powoli przemierzający drogę w tym samym kierunku co ty.

Powiedz, czy częściej słyszysz o wypadkach z udziałem starych, czy nowych i szybkich samochodów?

A co do Stacji Kontroli Pojazdów, to wyniki kontroli NIK nie były spowodowane tym, że samochody są stare, tylko przez pracowników tych stacji.

A ubezpieczenie? Hmm... w moim przekonaniu to wyższe powinien płacić ten co ma lepsze przyspieszenie...

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

Na wstepie chcialabym calkowicie zgodzic sie z postem mego poprzednika kolegi pox.

A do dyskusji chcialabym dolaczyc moje doswiadczenie z mego zamieszkania w Austrii (jeszcze 2 lata temu). Jezdzilam tam moim audi, ktore mam teraz w Polsce.

Oplata calkowita (ubezpieczenie + to co bedziemy teraz w Polsce nazywali oplata lub podatkiem ekologicznym) wynosila ok. 200 euro kwartalnie, czyli 800 euro na rok.

Przy zarobku 1300 euro miesiecznie daje to ok. 5% od pensji.

W Polsce przy zarobku netto 1300 zlotych, i proponowanych oplatach ekologicznych za ten rocznik auta, tj. 1999 daje to ok. 20% miesiecznie od pensji. Samego tylko podatku ekologicznego, a gdzie jeszcze ubezpieczenie... Mysle, ze dobrze do wszystko policzylam...

Roznica jest dosc duza i zasadnicza.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich klubowiczow... Dana :)

ps. swoja cegielke do protestu oczywiscie dolaczylam.[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2009, 11:25_________________________________________________Zapomnialam dopisac... proponowana suma oplaty rocznej za auta powyzej 9 lat, ma wynosic ok. 3000 zlotych... :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach i na Słowacji działa ten podatek w podobnej sumie. Polacy sugerują sie na tym samym podatku co tam . warunki sa tam gorsze niż u nas i jakoś to przeszło.

DOt pox

Jeździj do pracy autobusem lub rowerem

Nie każe ci kupić auta nowego kup auto do 5 lat

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2009, 13:40_________________________________________________

http://www.roadlook.pl/te...-republice.html

http://moto.money.pl/wiad...4,0,411586.html

Wszędzie jest taki podatek , tak jak piszą czas pozbyć sie tych starych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach i na Słowacji działa ten podatek w podobnej sumie. Polacy sugerują sie na tym samym podatku co tam . warunki sa tam gorsze niż u nas i jakoś to przeszło.

DOt pox

Jeździj do pracy autobusem lub rowerem

Nie każe ci kupić auta nowego kup auto do 5 lat

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2009, 13:40_________________________________________________

http://www.roadlook.pl/te...-republice.html

http://moto.money.pl/wiad...4,0,411586.html

Wszędzie jest taki podatek , tak jak piszą czas pozbyć sie tych starych aut

Mimo wszystko co napisales dalej uwazam iz to bzdura.. Ja proponuje kazdemu politykowi z pensji odciac te 3 tysiace zlotych Ciekawe czy byliby zadowoleni :naughty: Oni pieprza maja rzadowki i co ich to wszystko obchodzi.. W ogole zlodziejstwo nic nie warte skupisko Palantow nie majacych zielonego pojecia o tym jak zyje sie w biednej rodzinie.. Zapomieli juz jak to kiedys bywalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla kolegi POX :> opisałeś całą prawdę!

wiadomo, mam kasę kupuję nowe czy też 5-cio letnie autko i płacę ten podatek, wisi mi to

nie mam tyle kasy żeby kupić nowe/używane do 5-ciu lat autko, biore kredyt i zadłużam się na 1/6 życia, mam też 1/3 wypłaty mniej i ledwo co mi wystarcza na przeżycie od wypłaty do wypłaty

co i tak każdy mniej zamożny człowiek w Polsce ma zrobić???

bez jaj ale będzie tak że LUDZIE WYJDĄ NA ULICĘ, I WSZYSTKO SIĘ SKOŃCZY :evil:

zamiast w Pentagon, to taliby miały przywalić w nasz sejm!

Katowice27 jak bym miał kasiastego ojca z dobrym interesem, albo gdybym wygrał w totka to miałbym wszystko w d*pie tak samo jak ty masz, NIE KAŻDY MA KASĘ i stać go na A5 za 175 tyś zł, bo za tyme mam wybudowany dom, a mieszkać nie ma gdzie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...