Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka świec żarowych, różne diagnozy


NowicjuszB7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wiem że temat był, ale nie wiem już od czego zacząć. Posiadam audi a4 b7 2.0 Tdi 140km oznaczeniem BPW

Pierwszym razem we wtorek podczas ruszania samochód silnik zgasł, po ujechaniu jakiegoś km zaświeciła się kontrolka świec żarowych, auto traciło moc, aż zgasło po czum nie chciało odpalić, słuchać było dziwny klekot jak nigdy. Po jakimś czasie odpaliłem i było wszystko ok. Po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd turbo(nie pamiętam kodu błędu):/

Dziś znowu problem, ta kontrolka, podjechałem do PSKP pod diagnozę komputerową, wynik zawór recyrkulacji spalin błąd P0403, pan stwierdził żebym wyczyścił DPF, podjechałem do znajomego mechanika, stwierdził że być może jeden wtrysk umiera i to może być przyczyną, dodam że samochód na wolnych obrotach drżye, nierówno chodzi.

Ktoś miał podobnie, od czego zacząć by nie pójść w niepotrzebne duże koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję wyczyścić EGR. A jak z tą chłodnica EGR, zrobi to w domowych warunkach, czy najlepiej na warsztat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę w domowych warunkach, jakaś miska z środkiem czyszczącym nagar, wydłubać ile się da ręcznie a resztę chemią czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś podziałałem, a mam jeszcze pytanie czy po demontażu zaworu EGR i przepustnicy a bez demontażu kolektora ssącego, da go radę jakoś przeczyścic, czy można tam do środka czymś popsykać, czy tylko na zdemontowanym go umyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć chemii do czyszczenia dolotu z Tec, ktoś w aucie musi siedzieć i trzymać.obroty na ok 2k RPM a Ktoś w puszkę z filtrem powietrza (ale za filtrem) podawać chemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie zrobię, bo chciałem zdemontować kolektor ssący, ale nie da rady z powodu niedojścia do dwóch śrob kolektora z powodu nieodkręcenia gruszki turbiny, bo nie idzie jej odkręcić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...