Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile wytrzyma valeo kit? 1.8t


matek1.8t
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez matek1.8t,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że było sporo podobnych tematów na temat wytrzymałości seryjenego sprzęgła w 1.8t bfb ale nigdzie nie znalazłem informacji ile mocy  Nm wytrzyma zestaw valeo kit ze sztywnym kołem? Audiczke mam już po swapie na quattro i może to błąd że nie wleciał komplet z AWX ale cóż...  Mam przygotowaną hybrydę na okolicę 240km, downpipe 2.75 a fmic 230 już siedzi i jak na razie pozostaje ta niepewność w postaci sprzęgła. (Nowy zestaw przejechałem na nim ok 2 tys km) Ktoś może przerabiał podobny temat?

Edytowane przez matek1.8t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Langista napisał:

Seria spokojnie wystarczy na 240 km. 

Dzięki wielkie. Czyli do tego najlepiej wtryski z s3 i będzie śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie wiem, ale na szczęście masz całe 'kompendium wiedzy' na temat podnoszenia mocy w 1.8t i co trzeba na jaką moc wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, matek1.8t napisał:

Czyli do tego najlepiej wtryski z s3 i będzie śmigać?

Wtryski 380cc wystarczą a nawet 370cc z Saaba też będą ok do tej mocy. Czy będzie śmigać to się okaże po montażu wszystkiego oraz podczas strojenia :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie po montażu turbo i strojeniu dam znać. Przy okazji będzie info dla pozostałych czy warty jest taki kit valeo i jakie moce wytrzymuje oraz czy mocno nie wibruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze wibruje w zakresie 1-2 tys obr, świeży zestaw z awx bez problemu przeniesie zakładaną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz13 napisał:

Oczywiście ze wibruje w zakresie 1-2 tys obr, świeży zestaw z awx bez problemu przeniesie zakładaną moc.

To doskonale wiem bo temat niejednokrotnie przerabiany że sprzęgło od awx daje rade lecz nie ma nigdzie informacji na temat wytrzymałości zestawu sztywnego z valeo i jakie moce zniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Po finalnym strojeniu na 220ps i 320NM sprzęgło śmiało wytrzymuje i ilość wibracji się nie powiększyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...