Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr kabinowy dwa rodzaje ??


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie pytanko o filtr kabinowy,pyłkowy dziś wyciągnąłem filtr i wymieniłem na drugi ale o innym numerze ,nie będę pisał o numerach bo widoczne są na zdjęciach ten drugi to nowy filtr,i wszystko pasuje rozmiary itd ale róznica jest tylko w twardości filtra nowego jest twardy i ciężko się zgiął w łuku w obudowie nawiewu ale wszedł i to szczelnie,a poza tym wszędzie na necie piszą że jest to do mego modelu a4b9,2.0tfsi,190km,2017r,sedan.

Pytanie do was czy dobry kupiłem pasujący??

Ps.Nowy filtr na drugim zdjęciu..

IMG_20220713_182501.jpg

IMG_20220713_182449.jpg

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba filtry są z węglem aktywnym i oba pasują. Mają różne numery, bo są różnych producentów i każdy producent ma własny nr. części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Muskel1,jeśli pasują to czemu ten nowy jest tak twardy że aż delikatnie zagiął się mi na obudowie filtra półkola??dodam że stary mięciutki układał mi się idealnie,oczywiście ten nowy wszedł i pasuje ale powstało zagięcie i aby nie przepuszczał na zetknięciach obudowy,więc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd różnica w twardości. Być może zastosowano różne materiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze obudowa u mnie jest półokrągła a filtr tak jakby przystosowany do prostokątnej formy,ale cóż pojeździmy zobaczymy,dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WOLFENSTEIN napisał:

Tylko ze obudowa u mnie jest półokrągła a filtr tak jakby przystosowany do prostokątnej formy,ale cóż pojeździmy zobaczymy,dziękuję.

To normalne. Filtr poddaje się i da się go zamontować. Te tanie zamienniki mają to do siebie, że niestety  jakościowo odbiegają od tych oryginalnych i dlatego jest może twardszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxogór jest ok, pasuje do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie ze ten nr filtra pasuje do mego auta ok wierze, ale przy wkładaniu twarde obrzeza filtra nie poddały się tak łatwo wyginać do obudowy filtra półokrągłego kabinowego powstały małe załamania przez które tak myślę będzie nieszczelność ale to zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponacinaj delikatnie filtr I spokojnie zalozysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...