Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa tylne oświetlenie wewnętrzne (reading lamp) - błędy odczytane


seb-k

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem z podsufitki obudowę oświetlenia nad tylną kanapą, gdyż nie działa. Wygląda to prawidłowo, wtyczka cała, dobrze siedzi w gnieździe. Bez zanieczyszczeń. Po zVAGowaniu odczytałem 2 błędy jak na fotce. Nie wiem gdzie dalej szukać. Pomożecie? 

 

Screenshot_20220801-004145.png.21f894d8a9a861248d5c82eb4ae9daca.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ściągał podsufitkę i uszkodził taśmę idącą na rylną lampkę.

Wrzuć pełny autoscan jako plik .txt a nie zdjęcie bo widzę, że w innych sterownikach też masz błędy. Być może są powiązane ze sobą.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęcu, które wrzuciłeś, stępel czasowy zapisania błédów to 11.12.2019 przy 91560 km. Na autoscanie stępel czasowy jest z 31.07.22 z przebiegiem 133346. Jeździsz z tym błędem od grudnia 2019?

Co działo się w grudniu 2019 z tym autem. Było coś naprawiane?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przednie lampki normalnie działają?

 

Wymontuj tylną lampkę (podważając plastikowymi wyjmakami do demontażu tapicerki) i na podpiętej wtyczce dokonaj paru pomiarów  od tyłu na wtyczce.

Powinno tak wyglądać:

 

Zamknięte drzwi, po odczekaniu aż przednie lampki zgasną, wciśnij  przycisk tylnej prawej lampki,  między masą (brązowy) a białym 9,5 V

Wszystko wyłączone drzwi zamknięte (przednie lampki zgaszone) między brązowym a żółtym 4,8 V

Lewe drzwi otwarte między brązowym a czerwonym 12V (lewa lampka świeci)

Wszystkie drzwi zamknięte, przednie lampki zgaszone, po wciśnięciu przycisku tylnej lewej lampki  między brązowym a zielonym 9,5 V.

Prawe drzwi otwarte (prawa tylna lampka świeci) między brązowym a białym 9,5V

20220801_151326.jpg

20220801_151313.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 ponownie bardzo dziękuję za pomoc. Jak tylko znajdę chwilę zabiorę się za to i wrócę z informacją zwrotną. 

Co do historii auta, niestety mam je od kilku dni i nie wiem co wtedy było robione. Tak czy inaczej przy pierwszym odczycie było dużo więcej zgłoszeń jednorazowych z okolic tego przebiegu, które po skasowaniu nie wróciły. Najpewniej wydarzyło się wtedy jakieś większe zwarcie.

 

Oba pozostałe błędy pierwszy raz również wystąpiły przy 91560 (ten od głośnika oraz od generatora) - prawdę powiedziawszy też nie wiem czego dotyczą bo głośnik chyba działa prawidłowo a o generatorze nie wiem niestety nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że tak - przednie lampki działają prawidłowo - chociaż nie wiem do czego są te czarne guziczki. Przednie lampki odpala się dotykając samych lampek - nie guziczków.

A co do podsufitki - według mnie była zdejmowana - świadczą o tym ślady na uchwytach nad oknami (ktoś chyba nie miał wyjmaka).

Gdzie idzie taśma, o której pisałeś (ta potencjalnie uszkodzona)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna lampka jest zasilana z przednieego modułu lamki. Wiązka biegnie od przednich lampek do tylnych na przetłoczeniu po lewej stronie podsufitki.

Te czarne przyciski to nie przyciski tylko maskownice. Pod nimi siedzą mikrofony. 

Screenshot_20220801-190615_Opera.jpg

Screenshot_20220801-191331_Opera.jpg

Screenshot_20220801-190925_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś wypiął i nie wpiął ponownie wiązki tylnych lampek do modułu przednich lampek.

Screenshot_20220801-193437_Allegro.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...