Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KEYLESS - problem. 03287.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam A4 B8 przedlift z oryginalnym system Keyless. Samochod normalnie odpala bez kluczyka, wszystko okej, poza klamkami. Chcialem w koncu uruchomić również ten system, VCDS popowiadał, że wszystkie czujniki w klamkach do wymiany. - bledy dotyczyly czujnika w kazdej klamce z osobna. Z racji, że jezdze autem głównie sam, stwierdzilem, ze wymienie chociaz w drzwiach kierowcy. Kupiłem czujnik, stary był spękany ( napewno woda sie do niego dostala). 

Po montazu, system nie ruszył, usunąłem stare błędy, i ruszył, ale nie w taki sposób jakbym tego oczekiwał, to znaczy raz chce otworzyc to zamyka, ogólnie w cały świat. Po chwili wyskoczył takowy błąd.

Pi¹tek,05,Sierpieñ,2022,14:35:02:00009
 

     
Znaleziono 1 b³¹d:

03287 - Czujniki dotkniêcia zewnêtrznej klamki drzwi 
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem
             Ramka zamro¿ona:
                    Stan b³êdu: 01101010
                    Priorytet b³êdu: 2
                    Czêstoœæ b³êdu: 1
                    Wew.licznik b³êdów: 172
                    Przebieg: 219577 km
                    WskaŸnik czasu: 0
                    Data: 2022.08.05
                    Czas: 14:22:14

 

Czy aby system byl sprawny konieczna jest wymiana wszystkich czujnikow w klamkach? 

Opublikowano

Musisz wymienić wszystkie wkłady w klamkach, polecane są takie:

 

713aab062128.jpg.

 

Sam na takie wymieniałem i jest spokój i wszystko działa bez zarzutu !!!

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, tomasm64 napisał:

Musisz wymienić wszystkie wkłady w klamkach, polecane są takie:

 

713aab062128.jpg.

 

Sam na takie wymieniałem i jest spokój i wszystko działa bez zarzutu !!!

Taki wlasnie kupilem, ale jeden, Ogolnie system dziala do momentu otwierania drzwi w ktorych sa czujniki zepsute, wtedy zaczyna swirowac i wywali blad ktory jakby blokuje caly system. No nic kupuje w takim razie 3 pozostale czujniki

Opublikowano

Jak wymienisz wszystkie to system będzie działał normalnie.

Ja wymieniałem chyba ze trzy lata temu i do dziś żadnych problemów.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.08.2022 o 09:23, tomasm64 napisał:

Jak wymienisz wszystkie to system będzie działał normalnie.

Ja wymieniałem chyba ze trzy lata temu i do dziś żadnych problemów.

Wymienilem wszystkie, system ruszyl, lecz wdg, mnie dziala beznadziejnie. Dotykanie klamki od zewnetrznej strony nie daje zadnego rezultatu, od wewnetrznej raz zablokuje 5 razy pod rzad i dopiero za 6 otworzy. Dodatkowo po przejechaniu kawałka znowu ten sam błąd 
03287 - Czujniki dotkniêcia zewnêtrznej klamki drzwi 
            010 - Przerwa / zwarcie z plusem
             Ramka zamro¿ona:
                    Stan b³êdu: 01101010
                    Priorytet b³êdu: 2
                    Czêstoœæ b³êdu: 1
                    Wew.licznik b³êdów: 195
                    Przebieg: 220535 km
                    WskaŸnik czasu: 0
                    Data: 2022.08.19
                    Czas: 13:25:26
Czujniki wszystkie 4 nowe.

Opublikowano

A wiązka cała? Jak opisujesz problem to wychodzi na to, jakby czujnik był wadliwy albo wiązka gdzieś nie stykała.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Langista napisał:

A wiązka cała? Jak opisujesz problem to wychodzi na to, jakby czujnik był wadliwy albo wiązka gdzieś nie stykała.

Cała, wtyczki w słupkach poodpinałem wychodzi na to, że jest okej ... Dziwi mnie jedna rzecz, na każdych drzwiach system działa w ten sam sposób czyli:
-0 reakcji dotykając klamki od zewnętrznej strony

-Wsadzając dłon od wewentrznej strony klamki reakcja jest, ale losowa ( raz zamek otwiera 5 razy, raz 5 razy zamyka juz zamkniete auto ). 

 

Czujniki wszystkie 4 są nowe, no chyba, że one po prostu są jakieś slabej jakosci ..

Opublikowano

Czujniki z ali? mogłeś 4 sztuki wadliwe dorwać :grin:

Opublikowano

Czujniki kupuje się oryginalne.

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, Langista napisał:

Czujniki z ali? mogłeś 4 sztuki wadliwe dorwać :grin:

nie nie z ali akurat :D 

12 godzin temu, Muskel1 napisał:

Czujniki kupuje się oryginalne.

Zauwazylem na innych podzespolach, że audi nie lubi zamienników, czy gdzieś na necie można dorwać te czujniki z oryginału? Obstawiam, że w aso cena zwala z nóg, zwłaszcza przy 4 sztukach.

Opublikowano

Nowe oryginalne w ASO kosztujâ 470 zł za sztukę. Alternatywnie możesz poszukać używek ale wiesz jak jest z używkami.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.