Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto wpada w rezonans

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pacjent b6 1.9 tdi, podczas jazdy od 3 niego do 6biegu od 1800obr, auto wpada w wibracje rezonans, tylko przy przyspieszaniu , jak puszczę gaz to normalnie jest. Wymieniony dwumas, poduszki silnika ori, przegub wew. prawy. Ostatnio zauważyłem ze jadąc jak są wibracje i mocno gwałtownie skręcę w prawo to jakby przestawało a napewno sporo mniej. Jakieś pomysły. Bo tym razem mechaniki upiera się przy wyryskach, a mi ręce opadają 

Opublikowano

Mogą być wtryski. Masz jak zrobić logi?

Opublikowano
  • Autor

Tylko że wcześniej też mówił to dwumas, to poduszki itd. Wtryski? I przy skręcie w prawo ustaje. 

7D8D2CBF-6537-4A9E-8F80-4E1954FC95F0.jpeg

AE39B35D-FDF1-4954-BDC9-438A22610AF9.jpeg

ADEA0CB7-BA71-4DB6-AD3A-DB2B64083616.jpeg

Opublikowano

Od kiedy masz ten problem? Nasilał się czy od razu był taki sam?

Opublikowano
  • Autor

Od 4 miesięcy , raczej odrazu, nie zauważyłem żeby było powoli. Uszkodziłem zderzak przód i po jakimś czasie zaczęło tak się robić , ale nie ma to nic wspólnego ze sobą.  

Opublikowano

W jaki sposób uszkodziłeś zderzak? W którym miejscu? Przegub zewnętrzny był sprawdzany?

Opublikowano

Uszczelnienie drugiej pompki już dobrze nie wygląda ciekawe czy w czasie jazdy nie wali jeszcze więcej ponad 2,8 a wtedy szarpanie murowane.

Nie wiadomo jeszcze jak bip wygląda.

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Langista napisał:

W jaki sposób uszkodziłeś zderzak? W którym miejscu? Przegub zewnętrzny był sprawdzany?

Puknąłem w słupek , zderzak zmieniony. Na warsztacie twierdzą że przeguby ok!

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Pieterb napisał:

Uszczelnienie drugiej pompki już dobrze nie wygląda ciekawe czy w czasie jazdy nie wali jeszcze więcej ponad 2,8 a wtedy szarpanie murowane.

Nie wiadomo jeszcze jak bip wygląda.

A miało by to znaczenie że przy ostrym skręcie ruszeniu kierownicą w prawa jakby ustawało?

Opublikowano

Sprawdź sam. Skoro przegub wymieniony (na jakiej firmy?) to złap za półoś jak masz zaciągnięty ręczny, wbij bieg i dźwignij przednią oś. trzymaj jedna ręką półoś a drugą ruszaj kołem.

Opublikowano
  • Autor
25 minut temu, Langista napisał:

Sprawdź sam. Skoro przegub wymieniony (na jakiej firmy?) to złap za półoś jak masz zaciągnięty ręczny, wbij bieg i dźwignij przednią oś. trzymaj jedna ręką półoś a drugą ruszaj kołem.

Sprawdzać luz góra dół czy czy od skrzyni do koła ?

Opublikowano

Przekręć półoś do przodu i do tyłu, nie powinno być praktycznie żadnego luzu.

Opublikowano
3 godziny temu, kornik81 napisał:

A miało by to znaczenie że przy ostrym skręcie ruszeniu kierownicą w prawa jakby ustawało?

Nie tu raczej nie, przeoczyłem ten Twój wpis przyznaje się.

Bo jeśli tak to jak koledzy piszą szukać przyczyn w układzie przeniesienia napędu, tak mi się wydaje.

Opublikowano
  • Autor
37 minut temu, Pieterb napisał:

Nie tu raczej nie, przeoczyłem ten Twój wpis przyznaje się.

Bo jeśli tak to jak koledzy piszą szukać przyczyn w układzie przeniesienia napędu, tak mi się wydaje.

Mechanik twierdzi ze podmieniła całe półosie i dalej tak samo było. Ja napewno zmieniłem jeden przegub wew

Opublikowano

Cała półoś? I wymieniał za każdym razem śrubę, która jest jednorazowa?

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Langista napisał:

Cała półoś? I wymieniał za każdym razem śrubę, która jest jednorazowa?

Niby całe półosie, nie byłem przy tym. A śrub znając życie nie.

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Pieterb napisał:

Uszczelnienie drugiej pompki już dobrze nie wygląda ciekawe czy w czasie jazdy nie wali jeszcze więcej ponad 2,8 a wtedy szarpanie murowane.

Nie wiadomo jeszcze jak bip wygląda.

Bipy ok są na 0 a po dodaniu gazu wskakują na 4 i odrazu na 0

2 cylinder wczasie jazdy miał max 1,63mg

817EBA85-E423-4F75-833D-F1DB4EF01206.jpeg

8F823D95-D4C3-4A60-A3F7-E5091229F2BE.jpeg

4A1B1CC4-EDAF-44DE-9243-0342B1127FFF.jpeg

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał:

Cała półoś? I wymieniał za każdym razem śrubę, która jest jednorazowa?

Tak wyglada lewa półoś, dodam ze na 1 biegu w powietrzu i na recznym

Opublikowano

A jak z prawym przegubem? Te luzy są ok co nagrałeś.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał:

A jak z prawym przegubem? Te luzy są ok co nagrałeś.

Prawy ma mniejsze. To co to napier ze tak trzęsie budą, bo ja już nie mam pomysłów !

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.