Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check Engine i falowanie silnika po odpaleniu 2.0 ALT


Nikoszym

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia zaczęło pojawiać się falowanie silnika zaraz po odpaleniu i tylko na zimnym, trwa to chwile i zazwyczaj kończy się po tym jak silnik sam się rozkręci do 1500 obr/min. Dwa dni temu wyskoczył check i podejrzewam że to ma jakiś związek z tym falowaniem. Podczas jazdy nie zauważyłem żadnych zmian poza tym że zaczął spalać trochę więcej LPG tj. wcześniej spalało 10-12l, a w tym

 

 

momencie nawet do 15l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbuję znaleźć kogoś kto by się mógł podłączyć i sprawdzić, bo na ten moment byłem już u kilku i nie mogli się w ogóle z autem połączyć.
Jeśli chodzi o instalację LPG to była zakładana w zeszłym roku.

Edytowane przez Nikoszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patrykbfb napisał:

 

 

Odczyt błędów co pokazał?

 

W końcu udało mi się podłączyć auto pod komputer, błąd jak na załączonym zdjęciu, czytałem trochę, i pytanie czy to może być przepływka?

20220829_155834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne na gazie i na benzynie. Na moje to wina gazu, na próbę możesz zakręcić całkowicie gaz, skasować błąd i jeździć na benzynie, jak sytuacja się poprawi to wiadomo co winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wina gazu nie powinna być w momencie gdy problem pojawia się podczas zwykłej jazdy i na jałowych? Bo to falowanie pojawia się tylko po zapłonie na zimnym, a to wtedy na benzynie chodzi, gaz przy obecnych temperaturach załącza się jakoś 1,5 minuty później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje ślepe przypuszczenie, może akurat gaz ok, zrób te logi bo bez tego to szukanie w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 21:12, Langista napisał:

Tylko moje ślepe przypuszczenie, może akurat gaz ok, zrób te logi bo bez tego to szukanie w ciemno.

logi wrzuciłem tutaj jako oddzielny post

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...