Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapchany DPF


BenBenedek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem, może ktoś miał podobny.
Audi A4 B7 , 1,9 TDI, 2007 rok.

Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka od świec zapłonowych, stracił moc, po zgaszeniu i zapaleniu odzyskiwał (tak stało się kilka razy), mechanik stwierdził, że sterowanie turbiny.
Z racji przebiegu, i ubytków w oleju, stwierdziłem, że wymienię turbinę, bo już najwyższy czas.
Ale przed oddaniem auta do warsztatu, zapaliła mi się ponownie kontrolka świec żarowych, ale przy tym kontrolka DPF, która po chwili zgasła, tak zrobiło się może ze dwa razy w trakcie trasy, przy trzecim razie już nie zgasła, dodatkowo zapaliła się kontrolka serwisowa silnika, nie jeździłem już, odstawiłem auto na wymianę turbiny.

Nic to nie zmieniło, nadal mam kontrolki od świec żarowych, DPF, i serwisu silnika.
Mechanik twierdzi, że pewnie turbina biorąc olej zapchała DPF, (może i tak ) ale podłączyłem i wyskoczył błąd 008194/ Bank 1.


Próbowałem wymusić wypalanie, ale zero reakcji 30 min, na wysokich obrotach i nic. Z tego co wiem, jak jest błąd czujnika to nie wymusi.


Co sądzicie, od czego zacząć, żeby nie wydawać bez sensu pieniędzy na czyszczenie filtra. Gdzie zajrzeć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj zapełnienie filtra popiołem. Jaki przebieg?

Jakie są wartości różnicy ciśnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana turbo przy występujących błędach bez diagnostyki? No fajnego masz tego mechanika...

Podaj wszystkie parametry dpfa. Cisnienie różnicowe i zapełnienie popiołem jak kolega powiedział, cisnienie różnicowe na zgaszonym silniku, zapełnienie sądzą, przebieg od ostatniej regeneracji.

Z wpisu wynika ze probowales wypalić na postoju???

 Gdzie mieszkasz we Wrocławiu? 

 

Teraz spojrzałem, że miałeś problem ze znikaniem litra oleju na 1kkm. Jesli to jednak turbo waliło tyle oleju na dpfa to ten dpf jest juz smietnik.

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...