Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem a4 b8 2.0 tdi caga


Osa001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze swoją b8-ką. Jest to 2.0 tdi 143 KM. Problem jest taki ze tydzień temu przyjechałem do pracy 1100km wszystko było ok. Dziś chciałem podjechać do sklepu odpaliłem przejechałem  dosłownie 30m tocząc się na 1 żeby wyjechać z parkingu i zgasła od tak. Żaden błąd nie pojawił się na desce. Niestety nie mogłem jej w ogóle odpalić, kręciła ale zero reakcji. Zapchałem ją na miejsce parkingowe i zostawiłem, po 3h poszedłem popatrzeć na bezpieczniki ale wszystko z nimi było ok i na próbę spróbowałem odpalić. I co dziwne ciężko bo ciezko ale odpaliła i zaczęła normalnie jeździć. Przescignalem ją na każdym biegu do spodu i zero problemów. Ale boję się nią wracać 1100km domu w następny weekend więc znalazłem jakiegoś Niemca co ma vcds. I odczytałem błędy, pojawia się tylko jeden od silnika pod tytułem Blokada Zapłonu Central Module Control (J393). Niestety gdy próbowaliśmy wejść w błąd i odczytać go dokładnie to we vcds wypadał błąd komunikacji ze sterownikiem silnika. I teraz pytanie czy miał może ktoś taki przypadek, czy mogę tak wracać czy wzywać lawetę. Po skasowaniu błędów i kolejnym skanowaniu to pojawią się ponownie ten błąd silnika ale pracuje i jeździ normalnie. Mógłby ktoś mi doradzić czy pchać do niemieckiego aso aby sprawdzili dokładnie co to za błąd .

Edytowane przez Osa001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Langista napisał:

Nie jest to błąd z immobilizerem? Jaki masz poziom paliwa? Nie tankowałeś jakiegoś gnoju?

Jest prawie cały zbiornik paliwa. Tankowane na granicy (orlen). Nie wiem czy to jest błąd od immobilizer bo tak jak pisałem gość jak próbował wejść błąd to wypadał komunikat że brak komunikacji ze sterownikiem silnika. I tak w kółko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo braku komunikacji ze sterownikem silnika da wykonać się pełny autoscan. Jak będziesz taki miał to go tu wrzuć.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...