Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd żarówek DRL


ManiekA4B7

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Tomnik napisał:

Main Beam Headlight to światła drogowe, tzw. długie, czyli info o uszkodzonej żarówce/żarówkach dotyczy właśnie tych świateł, a nie DRL. Mylę się ?

Masz rację ale w B7 ten komunikat pojawia się w związku z drl. Trochę dziwne ale tak właśnie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że nie będę do tego przekonany. 

Domyślam się, że w przykładzie założyciela wątku i wszystkich tych, którzy zamieniają zwykłe lampy (żarówkowe) na lampy ksenon (bi), i wykonują to "na skróty" bez wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna), bez układu mycia, bez poziomowania (potrzeba kilku komponentów wraz ze sterownikiem), czyli jednym słowem niepoprawnie, występuje problem ze światłami tzw. długimi. A mianowicie, długie w lampie żarówkowej realizowane są na osobnej żarówce. Zaś w lampie ksenon, światła długie uzyskuje się poprzez zmianę położenia przesłony. Prawdopodobnie przy przekładkach, przewód idący do żarówki świateł długich, wpinany jest do silniczka przesłony lampy ksenon. Przez silniczek ten przepływa znacznie mniejsze natężenie prądu w stosunku do żarówki, która powinna znajdować się w tym obwodzie. Sterownik odczytuje to jako brak/awarię żarówki. 

O niepoprawności przekładki może świadczyć też brak świateł długich przy próbie ich wywołania chwilowego, ręcznie, manetką(przyciągnięcie manetki) - brak "błyśnięcia" przy niewłączonych światłach mijania.

 

Tu znaleziony temat o błędzie DRL :

Myślisz, że informacja była w postaci "Main Beam Headlight" ? Wątpię.

 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomnik napisał:

Pozwól, że nie będę do tego przekonany. 

Domyślam się, że w przykładzie założyciela wątku i wszystkich tych, którzy zamieniają zwykłe lampy (żarówkowe) na lampy ksenon (bi), i wykonują to "na skróty" bez wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna), bez układu mycia, bez poziomowania (potrzeba kilku komponentów wraz ze sterownikiem), czyli jednym słowem niepoprawnie, występuje problem ze światłami tzw. długimi. A mianowicie, długie w lampie żarówkowej realizowane są na osobnej żarówce. Zaś w lampie ksenon, światła długie uzyskuje się poprzez zmianę położenia przesłony. Prawdopodobnie przy przekładkach, przewód idący do żarówki świateł długich, wpinany jest do silniczka przesłony lampy ksenon. Przez silniczek ten przepływa znacznie mniejsze natężenie prądu w stosunku do żarówki, która powinna znajdować się w tym obwodzie. Sterownik odczytuje to jako brak/awarię żarówki. 

O niepoprawności przekładki może świadczyć też brak świateł długich przy próbie ich wywołania chwilowego, ręcznie, manetką(przyciągnięcie manetki) - brak "błyśnięcia" przy niewłączonych światłach mijania.

 

Tu znaleziony temat o błędzie DRL :

Myślisz, że informacja była w postaci "Main Beam Headlight" ? Wątpię.

 

Tak taka informacja była na fisie Left  Main Beam Headlight oraz Right Main Beam Headlight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to w odpowiedzi na post Muskel.

Jeśli uważnie przeczytałeś, to co napisałem i zrozumiałeś, powinieneś już znać odpowiedź, co może powodować pojawienie się takiego info na liczniku Twojego auta. 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomnik napisał:

Pisałem to w odpowiedzi na post Muskel.

Jeśli uważnie przeczytałeś, to co napisałem i zrozumiałeś, powinieneś już znać odpowiedź, co do info, które pojawia się na liczniku Twojego auta. 

To co według Ciebie trzeba wymienić sterownik centralnej elektroniki i poziomowanie żeby to działało jak należy  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem właściwym adresatem tego pytania. Nie zajmuję się przeróbkami aut (jeśli, już tylko we własnym/własnych). Nie miałem do czynienia z A4 B7. 

 Sterownik centralnej elektryki - napisałem "wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna). "Mniemam" to tryb przypuszczający. Na podstawie auta, które użytkuję (A6 C6-podobna platforma do A4 B7) - tak konieczna. W przypadku A4 B7 nie mam pewności.

Zgodnie z wymogami :

-układ samo-poziomowania (czujniki przedni, tylny na wahaczach), sterownik "zasięgu" świateł

-układ przemywania lamp

Być może tu coś znajdziesz :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomnik napisał:

Nie jestem właściwym adresatem tego pytania. Nie zajmuję się przeróbkami aut (jeśli, już tylko we własnym/własnych). Nie miałem do czynienia z A4 B7. 

 Sterownik centralnej elektryki - napisałem "wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna). "Mniemam" to tryb przypuszczający. Na podstawie auta, które użytkuję (A6 C6-podobna platforma do A4 B7) - tak konieczna. W przypadku A4 B7 nie mam pewności.

Zgodnie z wymogami :

-układ samo-poziomowania (czujniki przedni, tylny na wahaczach), sterownik "zasięgu" świateł

-układ przemywania lamp

Być może tu coś znajdziesz :

 

 

Dobra dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Ori bixenonie z DRL komunikat Main Beam Headlight dotyczy żarówki dziennej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rob@k napisał:

Przy Ori bixenonie z DRL komunikat Main Beam Headlight dotyczy żarówki dziennej. 

Już dużo czasu upłynęło odkąd sprzedałem B7 ale właśnie z tego co pamiętam, ten komunikat odnosił się do drl. Jest to po prostu taki bug w sterowniku i informuje o światłach głównych zamiast drl, gdy żarówki drl się spalą. 

Może niech ktoś wymontuje u siebie w B7 jedną żarówkę od drl i zobaczymy co mu na fisie pokaże. 

 

Do założyciela tematu.

Przy takich przeróbkach ciężko cokolwiek doradzić, nie znając zakresu wykonanych prac. Należy wnikliwie przestudiować schematy i porównać je z istniejącymi w aucie wiązkami. Kto wie jak oni to wykonali i połączyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...