Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie lamp


VanFanAudi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

przeczytałem cały wątek i niestety nie znalazłem pomocy więc zapytam. Posiadam, dwie b9 8w0 17r obie z USA ten sam rok i wyposażenie. Jedna już skończona zakodowana, lampy przerobione, przewody poprowadzone, zakodowane, wgrany j.polski, aktualne mapy wszystko śmiga. W drugiej zostało już tylko kodowanie tego wszystkiego co wypisałem wcześniej.

Forum jest po to by sobie pomagać więc jak odrobinę mi pomożecie to podzielę się wszystkim, co mam.

Od tygodnia posiadam VDCS (nie bawiłem się jeszcze tym) muszę zainstalować, zrobię to w niedzielę i w czym rzecz:

1) lampy mam przerobione tak że wychodzi z nich jeden przewód wiem gdzie podpiąć i pokaże wam to jutro z zdjęciem z opisem.

2) gdzie szukać kodowania tych lamp? wyłączyć obrys i ogarnięcie tyłu? W końcu mam jednego zrobionego to w drugim musi być tak samo (idąc tokiem rozumowania, że lampy będą tak samo zrobione i tak samo podpięte) jak pomożecie i pokierujecie gdzie szukać to się tym kodowaniem podzielę.

3) czy idzie jakoś zgrać ten j.polski z samochodu na np pendrive? oraz mapy? jeżeli tak to jak i wrzucę to też tu :)

Edytowane przez VanFanAudi
Brak dokładnego opisu modelu auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, VanFanAudi napisał:

2) gdzie szukać kodowania tych lamp? 

 

VCDSem i kodowaniami nic tu nie zrobisz. Należy wgrać do BCM2 zestaw danych EU pod lampy (ODIS lub VCP).

 

10 godzin temu, VanFanAudi napisał:

3) czy idzie jakoś zgrać ten j.polski z samochodu na np pendrive? oraz mapy? 

Nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 11:19, Muskel1 napisał:

VCDSem i kodowaniami nic tu nie zrobisz. Należy wgrać do BCM2 zestaw danych EU pod lampy (ODIS lub VCP).

 

Nie ma takiej możliwości

 

to mnie teraz zasmuciłeś. Ok. To polecasz bardziej VCP czy ODIS? chodzi typowo o kodowanie z USA NA EU, mapy już znalazłem są za free na necie. Jeszcze język Polski mi został.

Link do map EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCP wystarczy. Odnośnie map za free, nie załadujesz ich w ten sposób jak na filmiku,  jeżeli jednostka mmi nie została uprzednio przez wgranie patcha do tego przystosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Muskel1 kupiłem org vcp tak jak wspomniałeś.

1. Nie mogę się połączyć z sterownikiem. Czy to możliwe, że powodem jest błąd złej rezystancji naboju pirotechnicznego? Jeszcze go nie wymieniłem(błąd poduszek) mam nabój naprawiony tak żeby auto móc odpalać i jeździło czy to ma wpływ ?

received_681020356768091.thumb.jpeg.f82b5f5605663bbe860e75a8c7671428.jpeg

received_1419898651869763.thumb.jpeg.d07ca49f7f2b860fbbf2fe2fd0afdffd.jpeg

received_1807056349656154.thumb.jpeg.6b5531300e3d27446db092a6a2f58852.jpeg

 

 

2. Drugie pytanie.Miałem jeden moduł lampy kaput. Wymieniłem go na nowy nowy. I nie świeci trzeba go dopisać ale gdzie i jak :(( Numery modułów się  zgadzają 7PP.941.572.AB (pierwsze foto nowy, drugie stary). I mam taki błąd. Mógłbyś podpowiedzieć jak to dopisać? Jedynie czym się różnią te moduły to te numery MEC

IMG_20221121_193558.thumb.jpg.74655ed4dec18ecffbb1c17e4a8cf39c.jpg

IMG_20221121_193606.thumb.jpg.2a279775c3c62084cfbd187bbfad322f.jpg

IMG_20221126_194407.thumb.jpg.7ec09fe4437563e0c75fbb596a6f5910.jpg

IMG_20221126_194926.thumb.jpg.59d23b01dacd3088bb69329c379f70cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie możesz połączyć się ze sterownikiem 46. Nabój nie ma nic do tego.

Używany sterownik lampy można wsadzić p&p i powinien bez żadnego dopisywania ruszyć. Albo kupiłeś uwalony albo problem leży w lampie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem dlaczego nie możesz połączyć się ze sterownikiem 46. Nabój nie ma nic do tego.

Używany sterownik lampy można wsadzić p&p i powinien bez żadnego dopisywania ruszyć. Albo kupiłeś uwalony albo problem leży w lampie.

Sterownik jest nowy. Nowy nie używany (ten co mi sprzedawał mówił że trzeba zrobić adaptacje) Przekładałem moduł z drugiej lampy na drugą stronę i lampa śmiga w pełni. Przekładałem lampę na drugą stronę wtyczki i wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli sterownik jest fabrycznie nowy to należy przeprowadzić parametryzację.

Ładowanie kontrolera danych (upload parameter data)?

Jakaś podpowiedź lub pomoc jak zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, VanFanAudi napisał(a):

Ładowanie kontrolera danych (upload parameter data)?

 

Tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Przede wszystkim trzeba posiadać org VCP i pod numer BMC pobieramy plik z serwera.

Lista sterownika -> numer 46 -> otwieramy pobrany plik -> wybieramy z listy pliki do uploadu i załaduj. Później przy przerobionych lampach trzeba odpowiednio podpiąć przewody do sygnałów.

IMG_20221127_124115.thumb.jpg.0ff5a267a4775c94ff993d8ceb53745c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 22:44, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli sterownik jest fabrycznie nowy to należy przeprowadzić parametryzację.

używki też trzeba parametryzować ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...