Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 - BOSE - problem z tyłem


magicznykrzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem a4 b6 2003 avant, wersja z radiem Concert + Bose.

Nurtuje mnie problem z bardzo nierównym tyłem, tzn. tył gra dużo dużo ciszej niż przód, jest ledwo słyszalny z fotela kierowcy. Dodatkowo, sub z bosa, jest praktycznie niesłyszalny, przy zakresie 40-60hz trzaska, a 60-120 wydaje dziwny burczący dźwięk.

Jezeli chodzi o głośniki w tylnych drzwiach, one nie trzaskają, natomiast są po prostu bardzo ciche. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Zrobiłem nawet eksperyment, zakładając że wzmacniacz jest kopnięty, wpiąłem w kostkę 2pin od suba z bosa, suba z mazdy(z aktywnym wzmakiem podłączonym do zapalniczki, został mi jeszcze z laguny xD ) i tutaj zaskoczenie, bo oprócz tego że sam sub z mazdy grał nieznośnie głośno, tak jakby z sygnałem ze wzmacniacza nie było nic złego, bo głośnik grał jakby pracował "na dwa wzmaki" tzn. sygnał wyjściowy z wzmacniacza audi bose,  wzmocniony przez aktywny w samym subie z mazdy. Wygląda to tak, jakby wzmak wzmacniał sygnał, ale niestety zbyt słabo(przesilenie po podłaczeniu wzmaka do wzmaka xD) Stąd pytanie, miał ktoś podobny problem? Wymiana samego wzmaka może pomóc? Nie sądzę że to kwestia głośników, z membranami nic się nie dzieje, są całe.

Pozdrawiam

Edytowane przez magicznykrzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista tzn?

Podbicie basu sprawia ze glosniki cicho łupią po prostu bez składu i ładu, nie jest czysto, w takim sensie że przód automatycznie przedobrza z bassem czy wysokimi tonami. Po ustawieniu tylko na tył, głośniki z tyłu grają tak z dwa razy ciszej niż przód.

Edytowane przez magicznykrzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem rację xD

Wyrzuciłem z tuby z mazdy wzmaka, sygnał dałem bezpośrednio z linii która idzie do subwoofera z bose, subwoofer mazdowy zaczął bardzo przyjemnie podbijać niskie tony, dodatkowo, mam wrażenie że na tym 2 subwooferze z mazdy, tył wstał i gra nieco lepiej, żywiej. 

Możliwe, że subwoofer oryginalny z bose wyziąnał ducha i przez to nie grał też tył w miarę ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Zrób zdjęcie tego jak masz to radio podłączone.

ta 20 pinowa wpięta w adapter od wefy, a ta 8 normalnie do radia.  I uprzedzając, adapter z wefy gra kiepsko, ale na samym oryginalnym radiu było dokładnie to samo.

Odnośnie okablowania, środkowa wtyczka jest od czego? Bo u mnie fizycznie jej nie ma.

Edytowane przez magicznykrzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. Czy mogę wrzucić zestaw bose do swojej a4 b7 z 2007 avant bez większych przeróbek ? teraz mam serie z radiem concert 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Twoim zdaniem oznacza większe przeróbki. Doposażenie Bose nie jest p&p i wiąże się z rozebraniem kilkunastu elementów w aucie i położenie wiązki pod Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Muskel1 napisał:

Zależy co Twoim zdaniem oznacza większe przeróbki. Doposażenie Bose nie jest p&p i wiąże się z rozebraniem kilkunastu elementów w aucie i położenie wiązki pod Bose.

ok, ta informacja mi wystarczy żeby zrezygnować z mojego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AIDS napisał:

ok, ta informacja mi wystarczy żeby zrezygnować z mojego pomysłu.

Możesz zrobić tzw. stage 1,czyli podmieniasz sam woofer ze wzmakiem na bose oraz głośniki w tylnych drzwiach. Wówczas będziesz miał dosyć mocny i donośny tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pila24 napisał:

Możesz zrobić tzw. stage 1,czyli podmieniasz sam woofer ze wzmakiem na bose oraz głośniki w tylnych drzwiach. Wówczas będziesz miał dosyć mocny i donośny tył.

o to też jest rozwiązanie. Bo chciałbym mieć lepsze niże tony właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AIDS napisał:

podepnę się pod temat. Czy mogę wrzucić zestaw bose do swojej a4 b7 z 2007 avant bez większych przeróbek ? teraz mam serie z radiem concert 

Super, ale następnym razem możesz po prostu otworzyć nowy temat bo gracisz mi powiadomieniami które mnie nie dotyczą xD

Edytowane przez magicznykrzysztof
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, magicznykrzysztof napisał:

Odnośnie okablowania, środkowa wtyczka jest od czego? Bo u mnie fizycznie jej nie ma.

Od głośników przód sterowanych przez radio,u Ciebie jest bose więc wtyczki nie ma,wzmacniacz zasila wszystkie głośniki. Możliwe że masz problem z instalacją lub upalona końcówką mocy we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...