Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż turbotimera


Norbercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z kolegów z forum posiada w swojej b6/b7 zamontowany turbotimer ? Moje pytanie brzmi czy podczas wyciągnięcia kluczyka możecie zamknąć zdalnie auto, czy musicie czekać, aż auto zgaśnie. Chciałbym mieć możliwość zamknięcia odpalonego auta na odliczaniu z pilota na kluczyku. Planuje zakup turbotimera Hks. Rady mile widziane. Pozdrawiam 

 

Nie posiadam alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś na tvn turbo. Duda albo Klimek takie coś montował w aucie. Działało to niezależnie od centralnego zamka. Gdzieś na you tubę powinno to być. Tylko to pewnie nie zgodne z prawem. Pracujący silnik na postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rob@k napisał:

Widziałem kiedyś na tvn turbo. Duda albo Klimek takie coś montował w aucie. Działało to niezależnie od centralnego zamka. Gdzieś na you tubę powinno to być. Tylko to pewnie nie zgodne z prawem. Pracujący silnik na postoju. 

Wiem, ze nie zgodne z prawem , nie będę tego używać cały czas, tylko w skrajnych sytuacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rob@k napisał:

Widziałem kiedyś na tvn turbo. Duda albo Klimek takie coś montował w aucie. Działało to niezależnie od centralnego zamka. Gdzieś na you tubę powinno to być. Tylko to pewnie nie zgodne z prawem. Pracujący silnik na postoju. 

Widziałem u dudy ten odc, tylko nie wiem czy bede mogł zamknąć auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

W skrajnych, czyli jakich? Bo nie rozumiem jak ktoś może chcieć zostawić silnik włączony i sobie iść?

W takich, w których zależy mi na tym, aby turbo nie ucierpiało, bo musze na szybko odpuścić auto. Nie mówię tutaj o pójściu do sklepu po bułki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajny przypadek chlodzenia turbo to parking na autostradzie- jedziesz 180km/h i po 30s parkujesz auto. Przy jezdzie po miescie nie ma sensu. 

Ludzie mysla ze turbo sie wychladza 5 min. W rzeczywistosci  jak jedziesz 180 i puscisz gaz to przy 120 turbo jest juz wychlodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na początku tak wyczulony żeby turbo chłodzić "minutę stojąc na podjeździe" gdzie ta turbina już dawno się wychodziła jak jechałem przez osiedle 2.5km pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 12:40, nadybek napisał:

Skrajny przypadek chlodzenia turbo to parking na autostradzie- jedziesz 180km/h i po 30s parkujesz auto. Przy jezdzie po miescie nie ma sensu. 

Ludzie mysla ze turbo sie wychladza 5 min. W rzeczywistosci  jak jedziesz 180 i puscisz gaz to przy 120 turbo jest juz wychlodzone.

i tutaj dokładnie chodzi mi tylko o autostradę. 


Dzięki każdemu za lekcje używania turbo, ale pytanie dotyczy czego innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, chcesz wydać nie małe pieniądze, ingerować w instalację elektryczną auta i ryzykować mandatem tylko dlatego, że brakuje Ci 30 sekund w aucie aby po pałowaniu je ostudzić? Kup sobie elektryka, bo widać auto z silnikiem spalinowym nie jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 20:02, Langista napisał:

Innymi słowy, chcesz wydać nie małe pieniądze, ingerować w instalację elektryczną auta i ryzykować mandatem tylko dlatego, że brakuje Ci 30 sekund w aucie aby po pałowaniu je ostudzić? Kup sobie elektryka, bo widać auto z silnikiem spalinowym nie jest dla Ciebie.

Dzięki za edukacje tatusiu. Montaż jest bardzo tani, ale czy to dotyczy dalej zapytania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...