Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 T BFB, błędy na benzynie. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siemka, mam problem z odpaleniem samochodu na zimnym silniku, głównie po nocy. Samochód po dłuższej jeździe pali od strzała. Jeżdżąc na gazie nie wyskakuje check, robiąc 200 km na benzynie wyrzuca następujące błędy :

17646- zawór wtryskowy cylindra 2 (N31)

P1238-004 przerwa sporadyczna 

17536- zespół  1 : adaptacja mieszanki (mult.)

P1128-001 mieszanka za uboga - MIL zapalona

17544- zespół 1 adaptacja mieszanki (add.)

P1136-001 mieszanka za uboga sporadyczny

 Jak zrobie około 20-50 km na gazie check gaśnie, dobija mnie ten rozruch na zimnym silniku, samochod na benyznie jest słabszy.

Jakieś pomysły ? Ktoś coś poradzi ? 

Opublikowano

ZAcznij od tego

Sprawdź wiązkę od wtryskiwacza nr2, cylindry liczy się od rozrządu.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzone, wszystko ok. Zastanawiam się nad filtrem paliwa 

Opublikowano

Co ma piernik do wiatraka? Błąd jest o otwartym obwodzie wtryskiwacza. Masz lpg więc większe prawdopodobieństwo papraniny w instalacji.

Poza tym zrób logi jak chcesz coś więcej wiedzieć albo idź do wróżki :P

Opublikowano
  • Autor

Na gazie, chceck gaśnie. Była instalacja sprawdzana. Na benzynie jest problem 

Opublikowano

Mam 1.8T BFB ale czysta benzyna i borykam się z tym samym problemem. Wyskakiwał mi jedynie błąd od sondy lambda. Wymieniłem świece, sondę lambda, zawór dv i po przejechaniu 10 km znowu CHECK, a problem z odpalaniem dalej. Zmieniłem filtr paliwa na nowy i przez moment było dobrze. Teraz znowu ten sam problem. Kolega co ma 1.8t mówił mi coś o cewkach, żeby je przeczyścić lub zamienić, podobno lubią padać w tych silnikach. 

 

Miałem podobny błąd, lecz było u mnie napisane - coś tam bank 1, czyli jak mówił tata mechanik to sonda. 

17536- zespół  1 : adaptacja mieszanki (mult.)

P1128-001 mieszanka za uboga - MIL zapalona

 

I tak jak mówię po zmianie filtru paliwa zniknął check, już nie wyskakuje, jakiś moment odpalanie też było okej. Samochód dałem do regeneracji do Bart-S i on zauważył, że z odpalaniem znowu jest problem. Teraz czasami pali od strzała, a czasami za 2-3.

Edytowane przez boblee

Opublikowano

Wygląda mi to na czujnik położenia wału.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.