Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T BFB, błędy na benzynie. Pomocy


Scottie20

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, mam problem z odpaleniem samochodu na zimnym silniku, głównie po nocy. Samochód po dłuższej jeździe pali od strzała. Jeżdżąc na gazie nie wyskakuje check, robiąc 200 km na benzynie wyrzuca następujące błędy :

17646- zawór wtryskowy cylindra 2 (N31)

P1238-004 przerwa sporadyczna 

17536- zespół  1 : adaptacja mieszanki (mult.)

P1128-001 mieszanka za uboga - MIL zapalona

17544- zespół 1 adaptacja mieszanki (add.)

P1136-001 mieszanka za uboga sporadyczny

 Jak zrobie około 20-50 km na gazie check gaśnie, dobija mnie ten rozruch na zimnym silniku, samochod na benyznie jest słabszy.

Jakieś pomysły ? Ktoś coś poradzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Błąd jest o otwartym obwodzie wtryskiwacza. Masz lpg więc większe prawdopodobieństwo papraniny w instalacji.

Poza tym zrób logi jak chcesz coś więcej wiedzieć albo idź do wróżki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.8T BFB ale czysta benzyna i borykam się z tym samym problemem. Wyskakiwał mi jedynie błąd od sondy lambda. Wymieniłem świece, sondę lambda, zawór dv i po przejechaniu 10 km znowu CHECK, a problem z odpalaniem dalej. Zmieniłem filtr paliwa na nowy i przez moment było dobrze. Teraz znowu ten sam problem. Kolega co ma 1.8t mówił mi coś o cewkach, żeby je przeczyścić lub zamienić, podobno lubią padać w tych silnikach. 

 

Miałem podobny błąd, lecz było u mnie napisane - coś tam bank 1, czyli jak mówił tata mechanik to sonda. 

17536- zespół  1 : adaptacja mieszanki (mult.)

P1128-001 mieszanka za uboga - MIL zapalona

 

I tak jak mówię po zmianie filtru paliwa zniknął check, już nie wyskakuje, jakiś moment odpalanie też było okej. Samochód dałem do regeneracji do Bart-S i on zauważył, że z odpalaniem znowu jest problem. Teraz czasami pali od strzała, a czasami za 2-3.

Edytowane przez boblee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...