Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Przy hamowaniu odczuwalne drgania kierownicy


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów. Tak jak w temacie napisałem od kilku dni zacząłem wyczuwać podczas hamowania drgania kierownicy. W pierwszym momencie pomyślałem że to wina nawierzchni. Niestety tak nie jest gdyż na równej nawierzchni także te drgania wyczuwam. Zaznaczam ze ok 9 miesięcy temu wymieniłem całe przednie zawieszenie i nic mi nie stuka i nie puka. Czasem popiskuje mi przy chamowaniu tylne koło. Co może być przyczyną tych drgań? Dzięki za porady. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień koła przód z tyłem. Może to być niewyważenie któregoś z kół, ewentualnie tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drga tylko przy chamowaniu. oczywiscie to drganie nie jest az tak bardzo duze ale jednak daje sie odczuc[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 16:48_________________________________________________Co do zmiany kół i ewentualnego złego wyważenie to wydaje się mi że jeśli któreś koło było by źle wyważone to nie tylko przy hamowaniu kierownica by drżała ale także podczas jazdy bez naciskania hamulca. Czyż nie tak? A moze ja się myle. Rozumie że musze zainwestować w tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tego co zaobserwowałem to klocek ściera się na całej powierzchni. Pozostaje tylko rancik przy końcu tarczy- standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również spotkałem się z sytuacją, że niewyważenie koła powodowało drgania tylko przy hamowaniu. Spróbuj założyć jakieś pewne koła na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy testowałeś hamowanie z troszkę większej prędkości? (ok. 140km/h) No i czy wtedy również jest mało odczuwalne drganie czy jednak jest trochę bardziej odczuwalne?

Również miałem taką przypadłość, no i oczywiście był błąd tarcz hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy większej prędkości na równym podłożu te drgania są bardziej odczuwalne. Więc rozumie że tarcze do wymiany? Ale wszystkie cztery czy może tylko przód skoro drgania przenoszone są na kierownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podczas hamowania słyszysz takie "buczenie" ? No według mnie raczej tylko przód... Ja miałem problem z przodem :), przynajmniej tak było też słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ,,Perfidny" za info. U mnie nic nie skrzypi i nie rzuca mi samochodem. ja zauważam tylko drgania przy kierownicy wiec najprawdopodobniej tak jak napisałeś przednie tarcze do wymiany.[br]Dopisany: 14 Maj 2009, 10:29_________________________________________________Witam ponownie. Dziś wyważyłem koła przednie. Oczywiście puścilem się na testy i rozpocząłem hamowanie z prędkości 140 km. I co? i kiszka. Niestety kierownica delikatnie zaczęła drzeć, mało tego tak jak kolega KueQ napisał wcześniej w kabinie zaczęło ,,buczeć". Może się mylę ale wydaje sie mi ze to buczenie jak gdyby przechodziło do kabiny od prawego przedniego koła(strona pasażera). Naprawde nie wiem co to moze być, co moze byc tego przyczyną :wallbash:. Jeśli ktos to przerabiał to proszę pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny przypadek do twojego okazało się że podczas wymiany zawieszenia mechanik nie oczyścił dobrze wewnętrznej części tarczy hamulcowej (płaszczyzna która przylega do piasty) wpadło tam trochę rdzy z tarczy i powodowało że tarcza miała niewielkie "bicie" po wyczyszczeniu piast i tarcz wszystko OK.

Spróbuj może.........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę tylko że ja wymieniłem zawieche w październiku 2008r i wszystko było oki az do miesiąca maj 2009r. Wydaje się mi że przypadek o którym Ty piszesz ujawnił by się dużo wcześniej a nie po 6 miesiącach jazdy na nowym zawieszeniu. Aczkolwiek wszystko jest możliwe jak to mówią :wink4:. Na razie jestem na etapie szukania tarcz hamulcowych. Ceny mnie troche przerażają ale cóż mam robić jak nie inwestować w niunie. Tym bardziej ze we wrześniu chce ją sprzedawać :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień tarcze i klocki na nowe i powinno być ok. przerabiałem to już kilka razy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...