Wymiana radia Concert na Pioneer?

kvmspider

Witam,

W moim Audi A4 B7 z 2005 jest oryginalne radio Concert, niedawno zakupiłem nowe radio Pioneer MVH-S320BT jednak kable nie pasują. Kable są takie:

PXL_20221008_124121715.thumb.jpg.05dbdc75aec3504f5f52ad6972800fbf.jpg

Tył radia Concert:

PXL_20221008_124244584.thumb.jpg.705edef8758932e777acf62b188d9e48.jpg

A tutaj tył Pioneera MVH-S320BT:

PXL_20221009_092553403.thumb.jpg.570e9c9c9619f91c55548b6c0d1e52d3.jpg

Czy jest możliwość podłączenia? Jeśli tak to jakich przejściówek bym potrzebował?

Szukałem już na forum zanim zdecydowałem się opublikować posta ale nie znalazłem dokładnie mojego przypadku lub wpisuję złe słowa klucze, z góry dzięki jeśli ktoś może pomóc.

Musisz najpierw sprawdzić czy masz wtyczkę, która powinna być dołączona do nowego radia. Z jednej strony na to wejście z tyłu a druga strona kostki ISO. Jak nie masz tej wtyczki to masz problem bo to specyficzna wtyczka tylko do tego radia i powinna być w zestawie z radiem.

1 minutę temu, pila24 napisał:

Jak dobrze widzę to kolega ma bose,więc dodatkowy moduł będzie potrzebny

Tak, to swoją drogą.

9 hours ago, Muskel1 said:

Tak, mam tą wtyczkę, była w pudełku z nowym radiem, zapomniałem dołączyć zdjęcie:

PXL_20221008_124223066.thumb.jpg.a38cbe52f945390f3e276e6292dc30a0.jpg

czyli potrzebuję jeszcze tą kostkę ISO? nie mam pojęcia którą, na Allegro jest tego cała masa, gdyby ktoś mógł podać linka do odpowiedniej kostki będę wdzięczny!

8 hours ago, pila24 said:

Jak dobrze widzę to kolega ma bose,więc dodatkowy moduł będzie potrzebny

Tak, pisze tam Bose. Czyli potrzebna kostka ISO + moduł ?

4 godziny temu, kvmspider napisał:

Tak, pisze tam Bose. Czyli potrzebna kostka ISO + moduł ?

3 hours ago, pila24 said:

Chciałem się jeszcze upewnić, bo w nowym radiu są dwa rodzaje gniazd:

pioneer-tyl.png.a30e752c8d5a5da1049be746f17d0f2e.png

Te okrągłe (nr 2) są do podłączenia głośników ale rozumiem że z tym adapterem, który podałeś, zasilanie oraz głośniki będą szły przez gniazdo nr 1?

I dziękuję za pomoc!

Okrągłe wyjścia to sygnał liniowy RCA do wzmacniacza, którego Ty nie masz, a raczej który zasilany u Ciebie z pierwszego gniazda.

Edytowane przez Muskel1

7 minutes ago, Muskel1 said:

Okragle wyjscia to sygnal liniowy RCA do wzmacniacza, ktorego Ty nie masz, a raczej ktory zasilany u Ciebie z pierwszego gniazda.

Dziękuję!

Adapter dotarł, podłączyłem wszystkie kable i. .. radio nie włącza się, próbowałem także z włączonym silnikiem, też się nie włącza, co może być przyczyną?

PXL_20221013_162013689.thumb.jpg.15675b9b49a62838c920c8b00351c518.jpg

Brak dekodera CAN do załączania radia. W B7 nie ma +12V po stacyjce, sterowanie uruchomieniem radia odbywa się poprzez CAN. Musisz podciągnąć +12V po stacyjce do kostki radia.

30 minutes ago, Muskel1 said:

Po szybkiej diagnozie wnioskuje że to już było przerabiane na forum ale póki co nie mogę znaleźć, czy mógłbyś opisać jak podciągnać te +12V do kostki radia? I czy po podłączeniu w ten sposób radio będzie się wyłączać po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?

5 hours ago, Muskel1 said:

Z puszki bezpieczników z zacisku 15 lub ze stacyjki.

A wiesz może czy jest gdzieś dostępny szczegółowy opis tej operacji, tj. jak podłączyć i poprowadzić ten kabel od bezpiecznika do kostki radia i gdzie dokładnie ten kabel podłączyć w kostce radia?

3 godziny temu, kvmspider napisał:

Nie mam szczegółowego opisu bo sprawa jest banalna i bardzo często opisywana na tym forum. Musisz dobrze poszukać. Miernikiem sprawdzasz w puszce bezpieczników, na którym bezpieczniku pojawia się napięcie po uruchomieniu stacyjki, (czyli zacisk 15) i tam się podpinasz, prowadząc przewód do czarnej kostki ISO od radia, na pin ktòry jest opisany w instrukcji radia lub na naklejce na radiu. Jeżeli podłączysz zgodnie z tym opisem radio będzie załączało i wyłączało się tak jak pytasz.

Tak z ciekawości zapytam, sprawdzałeś przed podpięciem wtyczki do radia czy zgadza się + i - zasilania ??

Może tylko tak się wydaje na zdjęciu ale tutaj jakby następowała zamiana :D

audi.thumb.jpg.03a76377452c0138dd1c0d97efcdd1fd.jpg

Ok, elektryk podłączył mi 12V z bezpiecznika do radia, teraz radio się już włącza, gra na 4 głośnikach ale... jest słyszalne buczenie z głośników przy włączonym i wyłączonym silniku, co może być przyczyną?

edit: zastanawiam się czy jest to jakaś błachostka którą sam poprawię czy jednak trzeba do elektryka na korektę?

Edytowane przez kvmspider

2 hours ago, Muskel1 said:

Nieorginalne radia iprzy systemie Bose mają dość często szumy.

To jest bardziej bzyczenie niż szum, czy da się coś z tym zrobić?

gdzieś wyczytałem że to może mieć związek z masą.

Edytowane przez kvmspider