Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej 505.00/505.01 do 3.2 FSI?


kvmspider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeśli dla mojego silnika benzynowego (taki jak pod moim avatarem) w instrukcji pisze aby używać oleju zgodnego z "vw 501 01, vw 502 00, vw 504 00" to czy mogę użyć oleju np. Castrol Edge C3 z oznaczeniami vw "505 00/505 01" (wysokoprężne?) ?

Pokazałem w sklepie motoryzacyjnym że potrzebuję oleju zgodnego z vw 501 01, vw 502 00, vw 504 00 i dostałem właśnie tego castrola, dlatego zacząłem się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisów norm 505 i 505.1 stosuje się tylko do diesla. Więc dziwne że taki dali Ci do 3.2 FSI :D

Pewnie będzie jeździł bez problemów na tym oleju ale osobiście bym go nie lał tylko wymienił na taki z odpowiednią normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Elhape said:

Według opisów norm 505 i 505.1 stosuje się tylko do diesla. Więc dziwne że taki dali Ci do 3.2 FSI :D

Pewnie będzie jeździł bez problemów na tym oleju ale osobiście bym go nie lał tylko wymienił na taki z odpowiednią normą.

Zdążyłem kupić Castrol LL w markecie, oznaczenia sie zgadzają przy tym typie oleju a jutro wymienie ten 505 na LL lub zwrot pieniędzy :D dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/18/2022 at 6:37 AM, Langista said:

Ile chcesz na tym castrolu jeździć? Bo ja bym to zalał tylko na dotarcie silnika ?

A Castrol zły? ... Tani nie był, hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/22/2022 at 9:17 AM, przem8 said:

Tak, bo tam w fabryce castrola siedzą i złe oleje robią:grin:

A tak na serio? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...