Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Golf 7, 1.0 2018r nie kreci, pelno bledow


FishBB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. 

Golf 7, 2018r 1.0 benzyna, automat. 

Znajomy wymienial sobie olej, wjechal na kanal, zlal olej, wymienil filtry, zalal nowy olej i chcial odpalic zeby zassalo olej. Po przekreceniu na zaplon wyswietla sie masa bledow na zegarach- cisnienie w kolach, abs itp. Przy probie odpalenia zero reakcji- nie kreci, nic nie przygasa- po prostu cisza. 

Podladowanie aku, proba na kable z innego aku, a nawet wlozenie innego aku nic nie zmienia. 

Po podpieciu vcdsa (pomijajac info ze pojazd nieobslugiwany?) nie laczy sie z silnikiem, z innymi modulami (pomimo powyszwgo komunikatu) sie laczy. 

Rozrusznik sprawny bo na krotko kreci. 

Biorac pod uwage fakt ze wywala na desce cala litanie bledow i vcds nie laczy sie z silnikiem obstawiam jakis problem z ecu- albo jego uszkodzenie albo brak zasilania (?). 

Po odpieciu kostek od ecu i sprawdzeniu zasilania na pinach pokazuje tylko +8v.

Ktos ma jakis pomysl? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wrzuć pełny autoscan wykonany kompatybilną wersją vcds.

Kojarzysz czym musialbym go sczytac? Mam vcds 21.9 i mam wspomniany komunikat. 

 

 

IMG_20221017_170728.jpg

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się znajomy lepiej przyzna co dokładnie zrobił, bo sama wymiana oleju nie może skutkować czymś takim.

 

Ile to wszystko trwało? Czy zostawił auto na noc żeby olej spłynął? Może kuna się wdarła i przegryzła kilka kabli.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Niech się znajomy lepiej przyzna co dokładnie zrobił, bo sama wymiana oleju nie może skutkować czymś takim.

 

Ile to wszystko trwało? Czy zostawił auto na noc żeby olej spłynął? Może kuna się wdarła i przegryzła kilka kabli.

Tez mi to smierdzi tym ze cos namotal i nie chce sie przyznac. Pytalem czy grzebal cos w jakis kablach to zarzeka sie ze nie ze tylko patrzyl na pompke od spryskow. Tak ogólnie wlazłem do kanalu i patrzylem czy czegos nie odczepil ale wstępnie nic nie widze. Szukalem jakis schematow od ecu skad i dokad ida przewody zeby sprawdzic ciaglosc ale ciezko cos znalezc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Golfa 7 wersja HEX V2 tylko nie klon. 

I nie wrzucaj zdjęcia, które nic nie mówi jak to wyżej, tylko wynik z Autoscanu zapisany w pliku tekstowym .txt

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Do Golfa 7 wersja HEX V2 tylko nie klon. 

I nie wrzucaj zdjęcia, które nic nie mówi jak to wyżej, tylko wynik z Autoscanu zapisany w pliku tekstowym .txt

To zdjecie nie mialo na celu pokazanie skanu tylko informacji o pojezdzie nieobslugiwanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany- powodem było to co podejrzewałem czyli ECU zdechło.

Ecu zostało wyciągnięte i zawiezione do elektronika, który stwierdził, że już ktoś w nim kiedyś coś grzebał.

Po zakupie nowego ECU, kodowaniu itp. auto pali i jeździ.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...