Skocz do zawartości
IGNOROWANY

korzystanie z gotowych adaptacji w OBDeleven


Majewski61

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem urządzenie diagnostyczne OBDeleven i chciałbym skorzystać z gotowych adaptacji, które oferuje to urządzenie. Pierwsza to spowodowanie, aby po oddaleniu się z kluczykiem samochód samodzielnie ryglował zamki. Druga gotowa adaptacja to po włączeniu zapłonu, aby samochód przeprowadzał test zegarów tak jak w wersjach sportowych. Mam Audi A4 B9 TFSI 190 KM z 2018 roku. Czy w tych dwóch tematach ktoś z Kolegów już korzystał z gotowych adaptacji OBDeleven a zwłaszcza w Audi B9 i może podpowiedzieć, czy po tych gotowych adaptacjach w tych dwóch sprawach nie pojawiały się jakieś błędy i adaptacje odbyły się bez żadnych problemów. Nie chcę bowiem ryzykować stworzenia sobie niepotrzebnych kłopotów z oprogramowaniem samochodu. Będę wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą gotowych aplikacji w OBDeleven aktywowałem u siebie wspomniany przez ciebie test zegarów, oraz Green Menu.

Obie operacje przebiegły bezproblemowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada, zanim cokolwiek zaczniesz kodować lub zmieniać, to wykonanie pełnego autoscanu wszystkich sterowników (czyli odczyt błędów ze wszystkich sterowników) i zapisanie go.

Po pierwsze po to aby sprawdzić czy są jakieś błędy (gdy są należy pozbyć się przyczyny przed kodowaniem).

Po drugie w razie czego masz zapisane pierwotne kodowania, do których możesz powrócić.

Nie jestem zwolennikiem używania gotowców bo nie wiesz co i w których sterownikach aplikacja zmieniła. W razie problemów będziesz musiał szukać by powrócić (nie mając pierwotnego autoscanu powodzenia w szukaniu). Dlatego zawsze radzę wykonywanie kodowań "na piechotę" bo masz pewność i świadomość tego co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

15 godzin temu, Muskel1 napisał:

[...] wykonanie pełnego autoscanu wszystkich sterowników (czyli odczyt błędów ze wszystkich sterowników) i zapisanie go.

[...]

Niestety ale ten obd eleven jest mało popularny i mało jest poradników prowadzących krok po kroku dla tego nie jest to najlepsze urządzenie dla kogoś kto nie wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Majewski61 napisał:

Byłbym wdzięczny gdyby Kolega podpowiedział mi w jaki sposób wykonać w OBD11 kopię zapasową

Czasem warto doinformować się na stronie producenta zakupionego produktu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...