Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podciśnienia turbosprężarki


klaudiuszA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Pacjent A4 B7 1.9Tdi. Mój problem polega na braku podciśnienia na gruszke. Po odpaleniu auta i zdjęciu przewodu z gruszki brak podciśnienia. Po odpięciu kostki i zapięciu podciśnienie jest aczkolwiek nie zaciąga sztangi jeśli ściągne przewód przed zaworem n75 i założe na gruszke sztanga podnosi sie płynie do góry. Zawórek wymieniony 100% sprawy przewody sprawdzone szczelne. Wywala również błąd 17957 zawór regulacji ciśnienia doładowania - przerwa/zwarcie do masy. Turbo odcięło podczas jazdy. Jakieś porady? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 21:37, Langista napisał(a):

Masz przecież błąd, skąd wiesz że sprawne? Wiązka jest ok?

Sprawdziłem wiązke jest przerwa masy wychodząca z ECU. Czy jest winy sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na braku napięcia w wtyczce od n75. Po odpalenia auta brak napięcia. Plus dochodzi do wtyczki lecz jest przerwa masy i sterownik odcina n75 po podłączeniu żarówki mruga. Przerwa wychodzi już ze sterownika. Moje pytanie skąd dochodzi masa do sterownika na n75. Wywala również błąd zawór regulacji doładowania przerwa zwarcie masy. Wymieniłem również sterownik lecz problem tkwi w wiązce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie zaworem idzie do ECU na pin 29 wtyczki 60 pinowej (czarnej). Jeśli problem nie jest w samej wiązce (sprawdź dokładnie, rozbierz wtyczkę komputera) to wina powinna być w samym ECU. W końcu pozycją zaworu steruje właśnie ECU.

Jeśli chodzi o masy to wchodzą jak niżej, ale mało prawdopodobnym jest by zawór N75 miał swoje dedykowane wejście masy. Jeśli miałbyś problemy z masą do ECU to błędów byłoby więcej a nie tyko N75.

image.thumb.png.caa0a9a2ed13558bb6940eaf1a0bde46.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...