Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie lamp przednich wersja USA


barry1969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem właśnie a4 b8 z Kanady. Auto oczywiście z tyłu ma do przerobienia migacze z czerwonego na pomarańczowe (poza tym wszystko zgodne z wersją EU).

Natomiast mam problem z przednimi światłami.  Z przodu światła pozycyjne (te zewnętrzne) świecą na pomarańczowo. Nie są to kierunki, te światła świecą cały czas niezależenie od migaczy (te mają osobne światło). Wersja EU ma tutaj lampy w barwie białej. Czy orientuje się ktoś czy te lampy będą zgodne z polskimi przepisami ruchu drogowego? Może jest tu na forum ktoś kto już przerabiał temat auta z USA i dostosowaniem go do polskich przepisów? Z tego co już wyczytałem w sieci, pozycyjne światła powinny mieć barwę białą, ale zauważyłem też, że sporo aut sprowadzonych zza oceanu, jeździ legalnie na polskich blachach z takimi światłami

IMG_20221005_002255as.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są światła pozycyjne tylko obrysowe. Wersje EU ich nie mają. Lampy te nie są zgodne z przepisami na terenie EU i musisz je wymienić na wersję EU lub oddać do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to są obrysówki, nie znam się i w sumie nie wiem jaka jest różnica. A jeżeli tak, to auta powyżej 1,8 m a mniej niż 2,5 szer mogą mieć światła obrysowe zgodnie z przepisami. Wersje EU też mają te światła w tym modelu, tylko one są w wersji EU w barwie białej, a tu są pomarańczowe. Zastanawia mnie tylko to, jak w takim razie przechodzą przegląd auta z takimi światłami, bo widzę że po ulicach jeżdżą amerykańskie auta sprowadzone do PL i tu zarejestrowane a świecą na pomarańczowo z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje EU nie mają w tamtym miejscu led i w wersji EU nic tam nie świeci na biało. Wersje EU mają tylko pasek led w przedlifcie i obramówkę led w polifcie, służące jako światło pozycyjne oraz światło do jazdy dziennej (drl), w zależności od potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rob@k napisał(a):

Światła obrysowe są nielegalne u nas? 

Są legalne ale te, które są w lampach w pojazdach sprowadzonych z Ameryki nie mają homologacji na EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Góral65 napisał(a):

Można też wykodować obrysówki aby nie świeciły i będzie po problemie.

Ale z soczewkami problem nadal pozostanie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Ale z soczewkami problem nadal pozostanie:wink:

Tak, ale jak do tej pory nie miałem z tym problemu na przeglądzie, a robiłem ich kilka. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Góral65 napisał(a):

Można też wykodować obrysówki aby nie świeciły i będzie po problemie.

 

Rozumiem, że to mogę zrobić tylko przez kabel i odpowiednie oprogramowanie?

Wydaje mi się, że to by załatwiło sprawę legalność lamp. Bo przepisy jeśli coś mówią to mówią o używaniu takich świateł a chyba nie o fizycznym ich posiadaniu. Chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, barry1969 napisał(a):

 

Rozumiem, że to mogę zrobić tylko przez kabel i odpowiednie oprogramowanie?

Wydaje mi się, że to by załatwiło sprawę legalność lamp. Bo przepisy jeśli coś mówią to mówią o używaniu takich świateł a chyba nie o fizycznym ich posiadaniu. Chyba że się mylę...

Tak kodowaniem w sterowniku 09, VCDS lub VCP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgonie z polskimi przepisami samochód bez przerobionych lamp z USA na EU nie powinien przejść przeglądu, chyba że diagnosta nawet nie sprawdza świateł lub ... pozostawię to bez komentarza.

Jak kolega wyżej wspomniał polecam się doinformować o światłach symetrycznych i asymetrycznych, od siebie dodam że lamy ze światłami z USA gorzej oślepiają po zmroku(trochę pojeździłem po USA).

 

Wymiana soczewek w światłach mijania i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 17:43, tass napisał(a):

Zgonie z polskimi przepisami samochód bez przerobionych lamp z USA na EU nie powinien przejść przeglądu, chyba że diagnosta nawet nie sprawdza świateł lub ... pozostawię to bez komentarza.

Jak kolega wyżej wspomniał polecam się doinformować o światłach symetrycznych i asymetrycznych, od siebie dodam że lamy ze światłami z USA gorzej oślepiają po zmroku(trochę pojeździłem po USA).

 

Wymiana soczewek w światłach mijania i problem rozwiązany.

 

Koszt używanych lamp to ok 1000 zł jedna, więc jest to spory wydatek. Jeżeli można za pomocą kodowania wyłączyć te pomarańczowe obrysówki (co rozumiem rozwiązuje problem legalności i zgodność z polskimi przepisami), to rozumiem że wystarczy tylko wymienić samą soczewkę w lewej lampie czy jeszcze trzeba wymienić jakieś mocowania, regulacje lamp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że wnętrze lamy jest takie samo jak w wersji EU, nie widziałem lamp przeznaczonych na Kanadę. Mogę się mylić ale wystarczyło by zmienić tylko przesłonę na soczewkę na wersję europejską. Poszukaj kogoś kto przerabia lampy, koszt przerobienia nie będzie jakiś straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Aby nie zakładać osobnego tematu, mam jeszcze pytanie odnośnie kodowania.

Potrzebuję przekodować tylne lampy, aby rozdzielić kierunek od stop-u i przy okazji wyłączyć z przodu obrysówki.

Może jest tu na forum ktoś kto ogarnąłby taki temat zdalnie albo polecił kogoś kto się zna w temacie i pomógłby z kodowaniem?

Oczywiście odpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 09:35, barry1969 napisał(a):

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Aby nie zakładać osobnego tematu, mam jeszcze pytanie odnośnie kodowania.

Potrzebuję przekodować tylne lampy, aby rozdzielić kierunek od stop-u i przy okazji wyłączyć z przodu obrysówki.

Może jest tu na forum ktoś kto ogarnąłby taki temat zdalnie albo polecił kogoś kto się zna w temacie i pomógłby z kodowaniem?

Oczywiście odpłatnie

Barry daj znać proszę jak sobie poradziłeś z tematem. Ostatecznie wystarczyło w przednich lampach rzeczywiście wykodować obrysówki i wymienić soczewkę w lewej? Jaki to był koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...