Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do czego ta klapka - obudowa filtra powietrza


Ceterge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po sprowadzeniu auta z USA (oczywiście po kolizji) musiałem kupić m.in. nową obudowę filtra powietrza. Po numerach znalazłem odpowiednią, jednak jest tam klapka (również w starej) do której nie mam co podpiąć, jest ona luźna. Czy ma ktoś wiedzę do czego to służy? Mechanik mówi, że i stara i nowa obudowa jest nie od tego modelu, po etce znalazłem, że ma w jakimś stopniu rację ponieważ numer przedmiotu delikatnie się różni. Jednak patrząc po zdjęciach np na allegro inne obudowy również maja takie miejsce. Czy coś tam powinno dochodzić? Oraz czy wie ktoś w jakim celu jest ten wężyk na dole? Również nic tam nie dochodzi.

 

Pozdrawiam

186e69df48142a155cccf846606901d0bd7169d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle mają tam klapkę sterowaną podciśnieniem i autko może zaciągać powietrze z okolic kolektora wydechowego.Benzyna ma odlew puszki taki sam ale zaślepiony.

Edytowane przez krzychuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk zostawiłem. A jeżeli nawet bym nie zaślepił tej klapki, to czy mogło by to wpłynąć na pracę samochodu? Później i tak jest przepływomierz więc i tak paliwo będzie dozowane do konkretnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...