Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak poprawić bas w orginalnym systemie audio ?


erni10

Rekomendowane odpowiedzi

Szoku też można dostać widząc na bazie jakich głośników zbudowany jest sub Bose. :wink4:

hehe, a bass szału nie robi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te Bose to jakoś nie jest rewelacja. A upychał ktoś tam lepsiejszy głośnik ?

sam jestem ciekaw czy w swoim zwykłym sub'ie pod zwykłym wzmakiem można coś zrobić - wiec podbijam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te Bose to jakoś nie jest rewelacja. A upychał ktoś tam lepsiejszy głośnik ?

sam jestem ciekaw czy w swoim zwykłym sub'ie pod zwykłym wzmakiem można coś zrobić - wiec podbijam :naughty:

nie wiem czy ktoś robił, ale ja bym się tak nie bawił. Lepiej odłożyć troszku floty i kupić lepszego wzmaka i do tego konkret głośniki...

Jest też opcja zamontowania głośnika zamiast koła zapasowego - ktoś już na forum to robił.

Efekt na pewno dużo lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bagażnik jest mi niezbędny, więc jakaś skrzynka odpada. I nie mam koła zapasowego i tam też głośnika nie wsadze bo by go inne graty przywaliły. Kiedyś spojrze co tam siedzi i coś podumam.

lepszy wzmak i lepsze głośniki w miejsce ori suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samych głośników w miejsce ori zbyt wiele nie zrobi różnicy niestety :kwasny: Trzeba przebudować całe audio żebyś mógł "się wozic po mieście". W ori subie jest mała końcówka i mały głośnik który siedzi w małej skrzyni. Nic z tego nie wydusisz nawet jak włożysz większy głośnik to on będzie potrzebował większej skrzyni i kółko się zamyka. Jak zależy na muzie w wózku to niestety kasiora musi za tym iść :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolegro dario, trzeba trochę się wykosztować tylko tu jest jeszcze jedna kwestia - ma to być tak zabudowane żeby miejsce w bagażniku na tym nie ucierpiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich swoich (i nie tylko swoich) autach sam zakładałem nagłośnienie (a miałem już ich trochę) i przez te wszystkie lata nauczyłem sie jednego że zmiana głosników na następne podobnej klasy a trochę mocniejsze nie ma żadnego sensu :thumbdown: Narobisz sobie pracy, efekt będzie chwilowy i po krótkim czasie znowu mało!!! Można przerabiać stopniowo ale najlepeij od razu na głośniki z wyższej półki. Tu nigdy nie ma rozczarowania.

A jak nie chcesz bagażnika stracić to włóż w półke jakieś owale 69 Pioneera (pewnie trzeba będzie ciąć) do tego wzmak, sygnał z radia wyprowadzisz i będą szyby drżały trochę lepiej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Mam radio Concert I i 6 ori głośników. Brakuje mi bassu , mam 50 W subwoofer , i teraz pytanie czy dałoby się podłączyć go do radyjka bez kupowania dodatkowego wzmacniacza?

PS da się ori zmieniarkę przerobić tak , żeby czytała mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te Bose to jakoś nie jest rewelacja. A upychał ktoś tam lepsiejszy głośnik ?

sam jestem ciekaw czy w swoim zwykłym sub'ie pod zwykłym wzmakiem można coś zrobić - wiec podbijam :naughty:

nie wiem czy ktoś robił, ale ja bym się tak nie bawił. Lepiej odłożyć troszku floty i kupić lepszego wzmaka i do tego konkret głośniki...

Jest też opcja zamontowania głośnika zamiast koła zapasowego - ktoś już na forum to robił.

Efekt na pewno dużo lepszy :)

tak tak to byłem ja :decayed: zobacz sobie kolego u mnie w wątku jak to wygląda... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie : ja mam 6 głośników , ale jak tak przeglądam inne ogłoszenia i patrze na te zdjęcia , to gdzie są w ogóle te dodatkowe 2 głośniki wysoko tonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna probowac podłączyć nowy pasywny sub zamiast głosnika basowego w tym zestawie co masz. Na pewno jakikolwiek markowy (nawet 8cali) w dobrej skrzynce powienien zagrac lepiej nic super rozwiazania AUDI w plastikowych obudowach. Sory ale takie podejscie do tematu basu (moja ulubiona czesc pasma) kojarzy sie tylko z tanimi głosnikami komputerowymi.

Dobry bas to porzadna skrzynka, głosnik i wzmacniacz, Dobry dzwiek to niestety ale wymiana oryginalnych głosników przykręconych do tapicerki drzwi. Jednym to wystarcza ale w bezposredniej konfrontacji z prawidłowo wykonaną instalacja CA nie ma szans. ...a co dopiero high end. Podoba mie sie podejscie VW, taki passat zerżniety z audi a możliwości CA nieporównywalnie większe juz na samym starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...