Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z uciekającą benzyną po zalaniu jej do pełna.


Krucz3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tak jak napisałem w opisie, przywitaliśmy nowy rok i z tej okazji zatankowałem się do pełna bo od nowego roku nie wiedziałem co stanie się z cena paliwa, wróciłem po zatankowaniu do domu jakieś 5km i zostawiłem samochod na dworze na jakieś 3 godziny, kiedy wróciłem aby pojechać w jedno miejsce bardzo śmierdziało w samochodzie benzyna i poza samochodem również, ( nie zaobserwowałem zadnych wycieków benzyny) zrobiłem trase około 30-40km i zauwazyłem ze paliwo dość szybko ucieka więc postanowiłem co kolwiek sprawdzic i zajrzałem pod kanapę tylną gdzie miałem 2 otwory wiec nie wiem czy mam 2 pompy paliwa czy co ale pod jedną klapka od strony kierowcy jest lekko upocone paliwem.

Pompa działa ogólnie nie ma zadnych błędów samochod dobrze przyspiesza i jeździ. Nie wiem co mam robić ale zdjęcie całego baku to sporo roboty i nigdzie nie moge znaleźdz zadnych podpowiedzi jak sie do tego zabrac,  ktoś coś pomoże albo miał podobny przypadek?

Dodam ze samochód stoi na kanale i sprawdzałem go pod spodem i nic tam się raczej nie wylewa nic nie widać...

Załącze pare zdjęć z pod kanapy bo tam śmierdzi najbardziej i tam jest to upocone troche i w szczelinach jest widac benzyny troche...'

Pod maską wszystko ok.

IMG_2701.JPG

IMG_2705.JPG

IMG_2703.JPG

IMG_2702.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod autem plamy nie było? Ta izolacja nie wygląda na oryginalną więc ktoś tam już chyba był. Kiedy ostatnio zalałeś bak do pełna i było ok? To co opisujesz idealnie pasuje na przerwaną uszczelkę pod tym krążkiem stalowym. Trzeba dokładnie do okoła wyczyścić, odtłuść, zaznaczyć położenie krążka i odkręcić. Wymieniasz uszczelkę i po problemie. A, uszczelkę trzeba jakimś olejem czy smarem posmarować, żeby jej nie przecięło przy dokręcaniu. Uszczelkę kup Ori najlepiej, zamienniki to strata czasu i pieniędzy.

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było plamy pod autem, pierwszy raz zalałem bak do pełna bo od niedawna mam ten samochód, ale jak zalewałem tak do 3/4 to nie było żadnego problemu. Dzięki za podpowiedz postaram się zrobić tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...