Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik deszczu, automatyczne wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz zmienić 2 kodowania.

Pierwsze kodowanie wchodzisz w sterownik 09 i wybierasz z zakładki czujnik zmierzchu/deszczu czyli G397 RLFSS. Po wejściu w czujnik wchodzisz w bajt 0 i odznaczasz bit 6. Wartość HEX musi być wtedy 02 a nie 42.

Drugue kodowanie też w sterowniku 09 ale wybierasz z zakładnki sterownik BCM1.

W sterowniku BCM1 wybierasz bajt 17 i bit 0-2 wybierasz z zakładki "03 rls_fs_config, rls_fs." - czyli wartość HEX powinna być 0B a nie jak u Ciebie 0C. 

Jeżeli nie będziesz miał zakładki oraz opisanych bitów w bajcie 17, to musisz zaznaczyć bit 0 i bit 1 oraz odznaczyć bit 2 (całkiem możliwe, że nie będzie opisów jak będziesz używał klona).

 

Po tych kodowaniach powinny zaświecić diody podczerwieni przy czujniku deszczu/zmierzchu oraz pojawić się opcja czujnika deszczu w MMI, którą musisz w MMI zaznaczyć.

 

20231022_151921.jpg

20231022_152047.jpg

20231022_152518.jpg

20231022_152557.jpg

20231022_152753.jpg

Dziękuję bardzo za tak obszerną i konkretną instrukcję. W najbliższym czasie będę miał dostęp do komputera. Spróbuję to pozmieniać. Napiszę co z tego wynikło. Mam tylko nadzieję,  że nic nie popsuję albo nie zrobię tak żeby nic nie działało  ? 

Opublikowano

:hi:Nic nie zepsujesz, trzymaj się tylko instrukcji (kodowania można zawsze przywrócić):wink:

 

Opublikowano
  • Autor
52 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

:hi:Nic nie zepsujesz, trzymaj się tylko instrukcji (kodowania można zawsze przywrócić):wink:

 

Jestem właśnie u znajomego. Niestety nie udaje się tego zrobić.  Wyskakuje błąd 22. Wrzucę zdjęcia.

Zauważyłem, że mój sterownik różni się niektórymi literami i cyframi 

20231022_173658.jpg

20231022_173815.jpg

20231022_173426.jpg

Opublikowano

Otwórz przednią maskę i dopiero spróbuj zmienić kodowanie w czujnika. 

Komunikat, że nie ma żadnych informacji jest normalny dla kodowania czujnika.

 

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Otwórz przednią maskę i dopiero spróbuj zmienić kodowanie w czujnika. 

Komunikat, że nie ma żadnych informacji jest normalny dla kodowania czujnika.

 

Dalej to samo, błąd 22

Opublikowano

Spróbuj w to pole wpisać 02005D i zatwierdzić.

Screenshot_20231022_181805_Opera.jpg

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Spróbuj w to pole wpisać 02005D i zatwierdzić.

Screenshot_20231022_181805_Opera.jpg

Ten sam komunikat. Błąd 22

Opublikowano

Hmmm.. wyjdż ze sterownika 09, następnie wejdź ponownie, wybierz dostęp upoważniony (16), następnie wpisz kod dostępu 20113 i dopiero wejdź w czujnik deszczu i spróbuj zmienić kodowanie.

Silnik wyłączony? Tylko zapłon ma być włączony.

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Hmmm.. wyjdż ze sterownika 09, następnie wejdź ponownie, wybierz dostęp upoważniony (16), następnie wpisz kod dostępu 20113 i dopiero wejdź w czujnik deszczu i spróbuj zmienić kodowanie.

Silnik wyłączony? Tylko zapłon ma być włączony.

Dziś już brak czasu. Może jutro uda mi się jeszcze spróbować. Będę informował 

Edytowane przez Bartek315

Opublikowano

Dobra, znalazłem błąd, Twój czujnik 81A907660A (jest tylko LFSS a nie RLFSS) to tylko czujnik wilgotności i zmierzchu. Nie jest czujnikiem deszczu. Dlatego kodowania się nie zgadzają, bo nie masz po prostu tego czujnika.

 

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dobra, znalazłem błąd, Twój czujnik 81A907660A (jest tylko LFSS a nie RLFSS) to tylko czujnik wilgotności i zmierzchu. Nie jest czujnikiem deszczu. Dlatego kodowania się nie zgadzają, bo nie masz po prostu tego 

Dziwna sprawa, na manetce od wycieraczek jest pozycja AUTO.  Myślałem,  że b9 ma takie rzeczy w standardzie 

Opublikowano

Wychodziły też bez czujnika deszczu (chyba na rynek austriacki) i czujnik deszczu był opcją. Pozycja auto dotyczy także interwału (automatycznego).

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wychodziły też bez czujnika deszczu (chyba na rynek austriacki) i czujnik deszczu był opcją. Pozycja auto dotyczy także interwału (automatycznego).

Samochód z rynku niemieckiego i także kupiony w niemczech. Po włączeniu na pozycję auto wycieraczki pracują cały czas, bez względu na to czy jest sucho na szybie. Trochę to irytujące 

Opublikowano

Bo nie masz czujnika deszczu. Auto odnosi się tylko do interwału, który możesz ustawić na szybciej lub wolniej przesuwając na przełączniku wajchę.

 

Możesz jeszcze wypróbować zmienić najpierw kodowanie w bajcie 17 w BCM1 i dopiero w czujniku zmierzchu ale wątpię, bo opis czujnika jest jednoznaczny. Brakuje w nim R czyli Regen (deszcz) a jest tylko LFS Licht- und Feuchtigkeitssensor (czujnik zmierzchu/światła i wilgotności).

Numer części też na to wskazuje.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bo nie masz czujnika deszczu. Auto odnosi się tylko do interwału, który możesz ustawić na szybciej lub wolniej przesuwając na przełączniku wajchę.

 

Możesz jeszcze wypróbować zmienić najpierw kodowanie w bajcie 17 w BCM1 i dopiero w czujniku zmierzchu ale wątpię, bo opis czujnika jest jednoznaczny. Brakuje w nim R czyli Regen (deszcz) a jest tylko LFS Licht- und Feuchtigkeitssensor (czujnik zmierzchu/światła i wilgotności).

Numer części też na to wskazuje.

Nie będę już nic robił skoro to nic nie zmieni. Dziękuję Ci bardzo za fachową pomoc, pozdrawiam 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 22.10.2023 o 19:22, Muskel1 napisał(a):

Bo nie masz czujnika deszczu. Auto odnosi się tylko do interwału, który możesz ustawić na szybciej lub wolniej przesuwając na przełączniku wajchę.

 

Możesz jeszcze wypróbować zmienić najpierw kodowanie w bajcie 17 w BCM1 i dopiero w czujniku zmierzchu ale wątpię, bo opis czujnika jest jednoznaczny. Brakuje w nim R czyli Regen (deszcz) a jest tylko LFS Licht- und Feuchtigkeitssensor (czujnik zmierzchu/światła i wilgotności).

Numer części też na to wskazuje.

@Muskel1 orientujesz się może czym różni się oznaczenie RLFSS od RLFS (8U0955559C)?

Nie miałem w MMI opcji czujnika deszczu, ale po sprawdzeniu VCDS czujnik miał oznaczenie R więc zakodowałem wg Twojej instrukcji z poprzedniej strony i pojawiły się diody na szybie oraz opcja w MMI.

Opublikowano
2 godziny temu, sayan01 napisał(a):

Muskel1 orientujesz się może czym różni się oznaczenie RLFSS od RLFS

Niestety nie ale po numerze części to raczej nie były one montowane w B9 tylko B8 i innych modelach.

Miałeś wymienianą przednią szybę lub ten czujnik?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Szyba ma oryginalne oznaczenia z rokiem produkcji samochodu, ja nie wymieniałem ani jej ani czujnika, może poprzedni właściciel to robił.

  • 2 lata później...
Opublikowano

@Muskel1 wiesz może czy da się wyłączyć ten minimalny ruch wycieraczki po zgaszeniu auta ?

Opublikowano

Zanim zgasisz auto ustaw manetkę wycieraczki z pozycji "Auto" na "Off".

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.