Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent świateł drogowych w A4 B9 - brak funkcji w MMI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

51EEE35D-293D-48CD-9B12-2D8B49E4AE84.jpeg.7b9af19c47d3c24728de6184d60436d5.jpeg

Mam zakodowanego asystenta świateł drogowych. po pchnięciu manetki na wyswietlaczu pojawia się znaczek auto.
Co trzeba jeszcze zrobić żeby na wyswietlaczu MMI pojawiła się ta opcja.

Auto A4 B9 bez vc, z kolorowym wyświetlaczem, lampy Full LED.

W moim MMI opcji brak.

FF59DEC9-7EE8-4510-837A-A77ED638CC62.thumb.jpeg.d2a5401c3e780bfca1c3780cdb2c1bca.jpeg

Edytowane przez yoda

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Żle zakodowane. Popraw.

Opublikowano
  • Autor

Podpowiesz w którym miejscu może być błąd?

Opublikowano

Sterownik 09 (BCM1)

Bajt 5 

Bit 5 i Bit 6 aktywować z 0 na 1


Sterownik A5 (kamera)

Bajt 21 Bit 5 aktywować z 0 na 1

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki!

Opublikowano

Po kodowaniu wykonaj reboot MMI.

Daj znać czy się powiodło. 

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem czym zakodować.

Przy pomocy Twoich wskazówek udało mi się aktywować tę funkcję w moimEE41F304-CE05-4CA2-9A66-903D9414CB9C.thumb.jpeg.fa93350ace93f20156bd8304b9cb883a.jpeg MMI.

Wielkie dzięki za pomoc!

 

Edytowane przez yoda

Opublikowano
  • Rozwiązanie
4 minuty temu, yoda napisał(a):

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem czym zakodować.

Przy pomocy Twoich wskazówek udało mi się aktywować tę funkcję w moimEE41F304-CE05-4CA2-9A66-903D9414CB9C.thumb.jpeg.fa93350ace93f20156bd8304b9cb883a.jpeg MMI.

Wielkie dzięki za pomoc!

 

:hi:

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Czy przy BiXenonach też idzie coś takiego aktywować?! No i czy będzie działało-zmieniało światła samoczynnie ?! Jak tak to jak i gdzie bo ja mam w długim kodowaniu zupełnie inne Bity niż te tu podane!!

Opublikowano

Udało mi się aktywować ASYSTENTA ŚWIATEŁ DROGOWYCH. Pojawiła się opcja w MMI i przy właczeniu długich świateł mam dwie opcje (ikonki) 1. niebieska (że długie są włączone) 2.biała z podpisem AUTO. Jeszcze nie testowałem w praktyce ale pewnie na dniach będzie okazja. Zobaczymy co i jak.

P.S.

Chciał bym jeszcze aktywować doświetlanie zakrętów (jeśli to w ogóle możliwe w BiXenonach i bez dolnych halogenów). I tu pytanie!! Znalazłem takie opisy:

1.

Sterownik 09 

Byte 3

Bit 0 na 0

Bit 1 na 0

Bit 2 na 1

 

2.

Sterownik 09

Byte 33

Bit 1 na 0

Bit 2 na 1 

Bit 3 na 0 

 

3.

Sterownik 09

Byte 33

Bit 1 na 1

Bit 2 na 0

Bit 3 auf 0

 

4.

Sterownik 09
Byte 33
Bit 1 na 0
Bit 2 na 1
Bit 3 na 0

Bit 4 na 1

Byte 03 

Bit 2 na 1

 

Który jest właściwy do A4 B9 Avant przedlift?!

Załączam zdjęcia co znalazłem w VCDS!!! Niestety takich ustawień jak wyżej u mnie nie ma!! Są za to takie jak niżej:

IMG_20230927_164005a.thumb.jpg.e61bf5c462d6a2955010c7d055bafecf.jpg

IMG_20230929_194210a.jpg

IMG_20230929_194220a.jpg

IMG_20230929_194228a.jpg

Edytowane przez Jari1234567

Opublikowano

Sterownik 09

 

Byte 33

 

Bit 1 na 0,

Bit 2 na 1,

Bit 3 na 0,

Bit 4 na 1,

 

Byte 03 

 

Bit 0 na 0,

Bit 1 na 0,

Bit 2 na 1,

Opublikowano

Kolego ja nie wiem co Ty szukasz w bajcie 18, 4, 5 i 6.

Zmieniasz kodowanie tylko w bajcie 33 i 3.

Opublikowano

Dzięki. Jutro do południa przetestuję i zobaczę i dam znać czy się udało.

P.S.

No! Troszkę bajerów udało się aktywować bez nakładów finansowych ? .

- laptimer

- asystent świateł

- wyłączyłem światła w pozycji "0"

- zmieniłem logo startowe

- zmieniłem "opóźnienie otwierania bagażnika" a raczej je przyspieszyłem!!

- włączyłem opcję drugiego telefonu po bluetooth (jeszcze nie przetestowałem)

 

Jak się uporam z finansami - obecnie zakupiłem oponki zimowe, wymieniłem filtry i olej w skrzyni, zakupiłem (ale jeszcze nie wymieniłem) olej i filtry do standardowego przeglądu no i jeszcze wymiana (chyba w tym roku) klocków hamulcowych (może i tarcz też!!) to zacznę doposażać autko w kamerę cofania, dynamiczne kierunki w lusterkach i wymianę tylnych lamp też na LED-owe (przednie ze względu na koszty raczej nigdy nie wymienię!!!)Próbuję jeszcze zakodować automatyczne zaciąganie hamulca ale .....gdy wybieram 53 - Parking Brake pokazuje że .........go nie mam!!!

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kolego ja nie wiem co Ty szukasz w bajcie 18, 4, 5 i 6.

Zmieniasz kodowanie tylko w bajcie 33 i 3.

W tych bajtach nic nie zmieniałem tylko pokazuję co mi się wydaje, że jest od tego. Ale bez tego forum i Waszych podpowiedzi nic nie będę sam zmieniał. Po prostu piszę i czekam na sugestie, wskazówki od Was. Tak, że wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez Jari1234567

Opublikowano
3 minuty temu, Jari1234567 napisał(a):

Próbuję jeszcze zakodować automatyczne zaciąganie hamulca ale .....gdy wybieram 53 - Parking Brake pokazuje że .........go nie mam!!!

Bo w B9 nie ma sterownika 53.

Automatyczne zaciąganie ręcznego należy aktywować w adaptacjach w sterowniku ABS 03.

 

2 minuty temu, Jari1234567 napisał(a):

prostu piszę i czekam na sugestie,

Napisałem wyżej w których bajtach.

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Automatyczne zaciąganie ręcznego należy aktywować w adaptacjach w sterowniku ABS 03.

Ok. Dzięki. Sprawa jasna. Jutro działam dalej ........

Dam znać jak mi poszło (jak z czymś nie dam rady to oczywiście nie będę zmieniał i napiszę o problemie).

Pozdrawiam i spokojnej nocy.

Opublikowano

Skopiuj i wklej aktualne kodowanie ze sterownika 09.

Opublikowano

Aktualne kodowanie ze sterownika 0909Centralnyzespelektryczny.png.2f8efbc987be6931c81b63c52dd2c63d.png

8.png

7.png

6.png

5.png

2.png

0.png

Edytowane przez Jari1234567

Opublikowano

AktywacjaasystentawiatezahaczonoBIT1.png.b4dab8c3054100f29b66bb6f55ef4a7a.png

Asystent świateł drogowych.png

Opublikowano

Włączenie drugiego telefonu przez bluetooth:Wczeniedrugiegotelefonuprzezbluetooth.png.99c7a80cafcbbe4e86126c5f829c7cb5.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.