Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Asystent świateł drogowych w A4 B9 - brak funkcji w MMI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak to ci nie wyświetla? przecież jest na scanie widoczny.

 

Adres A5: Czujniki asyst.j.-p. (R242)       Plik etykiet:* Przekier.nieudane!
   Oznaczenie elementu SW: 80A 907 217 A    HW: 80A 907 217 A
   Komponent: BVS           H16 0050  
   Numer zestawu danych: 80B909466D  0023
   Kodowanie: 0404020600000402022023A2AD0000FE00F0C020C000
   Kod serwisu: WSC 02391 785 00200
   Zbiór danych ASAM: EV_BVSMLBevKOSTAAU736 002026
   ROD: EV_BVSMLBevKOSTAAU736_AU49.rod
   VCID: 2411EC8D8E5801FA4B3-8070

 

Opublikowano

Dobra ,znalazłem a5. Prosze o wyrozumiałość bo ostatnim interface jakim się posługiwałem był Vag com 409.1 i to dawno temu, ale do rzeczy: chciałem aktywować asystenta HBA, zrobiłem to według Twojego opisu kolego Muskal ale napotkałem problemy ,

nie m2.thumb.jpg.c30affa70fa4c194071403e4025ebe41.jpg1.thumb.jpg.aa8a229e950d8de85e5a318e6df6a9a0.jpgogę zaznaczyć bitów 5i6 w 09. Podpowiesz czy można coś zrobić .Tak to wygląda. w 19 Gateway zaznaczyłe 20-asystent świateł.

Edytowane przez burton

Opublikowano
43 minuty temu, burton napisał(a):

w 19 Gateway zaznaczyłe 20-asystent świateł.

Oj kolego, ty naprawdę chcesz sobie rozwalić te kodowania. Gdzie wyczytyles, że zaznaczasz w sterowniku Gateway 20-asystent świateł? Nie stosuj na pałę wyczytanych w necie kodowań z innych patform do tego pojazdu bo się to źle skończy.

 

46 minut temu, burton napisał(a):

Twojego opisu kolego Muskal ale napotkałem problemy ,

Bo masz chińskiego klona, dlatego poszczególne bity nie są naleznie opisane.

 

Opublikowano

No dobra , czyli opcja jest do zrobienia ,tylko nie moim sprzętem .Dzięki.

Edytowane przez burton

Opublikowano

Jest do zrobienia także tym klonem, ale pozwól że się powtórzę, trzeba wiedzieć jak.

 

 

 

W sterowniku 09 wklej nowe poniższe kodowanie:

07501343E17900CD051587149CAE80F9110B31080000000000000000200016810A450122025705

W sterowniku A5 wklej nowe poniższe kodowanie:

0404020600000402022023A2AD0000FE00F0C020C020

 

Opublikowano

Jest sukces, w MMI jest asystent i na desce  biała kintrolka św. długich . Wielkie dzięki.

Jeszcze ostatnie pytanie odnośnie świateł. Czy można zrobić tak żeby światła drl zapalały się po uruchomieniu silnika a nie po zapłonie.

Opublikowano

Można zakodować pozycję w MMI w ustawieniach pojazdu umożliwiającą włączanie i wyłączanie DRL w czasie postoju (na zapłonie).

 

Sterownik 09

Bajt 2 aktywuj bit 1.

Opublikowano

No to akurat mam,czytałem też o opcji USA ,że gasną jak ręczny zaciągnięty, ale najlepiej by było jak odpalisz auto to świecą.

Opublikowano
12 minut temu, burton napisał(a):

najlepiej by było jak odpalisz auto to świecą.

Nie ma takiej opcji.

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma takiej opcji.

Ok ,to temat świateł mam załatwiony, jeszcze raz dziękuje.

Opublikowano

:hi:

Opublikowano
W dniu 23.06.2025 o 21:40, Muskel1 napisał(a):

Można zakodować pozycję w MMI w ustawieniach pojazdu umożliwiającą włączanie i wyłączanie DRL w czasie postoju (na zapłonie).

 

Sterownik 09

Bajt 2 aktywuj bit 1.

Witam dolancze się do rozmowy czy to samo tyczy się a7 c7 po lifcie ,bo nie che żeby w pozycji 0 świeciły mi się lampy a w auto tak ,a jak zmienie w mmi swiatla dzienne to wtedy na auto też się nie swieca ? 

 

Opublikowano
5 godzin temu, adi1977 napisał(a):

a jak zmienie w mmi swiatla dzienne to wtedy na auto też się nie swieca ? 

To pytanie czy stwierdzenie?

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi, jaki masz cel?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

To pytanie czy stwierdzenie?

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi, jaki masz cel?

Ustawiając swiatla na przelaczyniku w pozycje 0 one swieca na zaplonie ,chciałbym by były wyłączone No chociaż dopóki nie odpalę  silnika , a jak zmienie w mmi światła dzienne na wyl . To w auto nie działają mi też,  w tobie nadzieja ;)

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan. 

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan. 

Proszę scan , w module 5f nie mam bledów i jest to powodem ladowania akumulatora bo jak tylko sie przejadę to znika a przed skanem dopiero co od wczoraj ladowalem.

Log-PY999-WAUWGAFC3GN104523-187953km.txt

Opublikowano

Masz już aktywowane sterowanie DRL w MMI.

Opublikowano
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Masz już aktywowane sterowanie DRL w MMI.

no wiem ale to nic daje bo jak wylacze w mmi to nie dzialaja rowniez swiatla dzienne w pozycji automatycznej ,jedyne co znalazlem to opcja wylaczenia w pozycji 0 jak jest zaciagniety hamulec reczny bajt 3 bit 1 .  A moje pytanie brzmi czy mozna tak zakodowac zeby na 0 lampy wszytkie byly wylaczone a na auto dzialaly ? albo chociaz tak ze w pozycji 0 zapala sie dopiero po odpaleniu silnika a nie juz po zaplonie ?

Opublikowano

Odznacz bit 2 w bajcie 3 na próbę.

 

Opublikowano
17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Odznacz bit 2 w bajcie 3 na próbę.

 

Nie dziala 😢

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.