Opublikowano 18 Stycznia 20233 l Mam zakodowanego asystenta świateł drogowych. po pchnięciu manetki na wyswietlaczu pojawia się znaczek auto. Co trzeba jeszcze zrobić żeby na wyswietlaczu MMI pojawiła się ta opcja. Auto A4 B9 bez vc, z kolorowym wyświetlaczem, lampy Full LED. W moim MMI opcji brak. Edytowane 18 Stycznia 20233 l przez yoda
Opublikowano 18 Stycznia 20233 l Sterownik 09 (BCM1) Bajt 5 Bit 5 i Bit 6 aktywować z 0 na 1 Sterownik A5 (kamera) Bajt 21 Bit 5 aktywować z 0 na 1
Opublikowano 18 Stycznia 20233 l Po kodowaniu wykonaj reboot MMI. Daj znać czy się powiodło. Edytowane 18 Stycznia 20233 l przez Muskel1
Opublikowano 1 Lutego 20233 l Autor Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem czym zakodować. Przy pomocy Twoich wskazówek udało mi się aktywować tę funkcję w moim MMI. Wielkie dzięki za pomoc! Edytowane 1 Lutego 20233 l przez yoda
Opublikowano 1 Lutego 20233 l Rozwiązanie 4 minuty temu, yoda napisał(a): Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem czym zakodować. Przy pomocy Twoich wskazówek udało mi się aktywować tę funkcję w moim MMI. Wielkie dzięki za pomoc!
Opublikowano 27 Września 20232 l Czy przy BiXenonach też idzie coś takiego aktywować?! No i czy będzie działało-zmieniało światła samoczynnie ?! Jak tak to jak i gdzie bo ja mam w długim kodowaniu zupełnie inne Bity niż te tu podane!!
Opublikowano 2 Października 20232 l Udało mi się aktywować ASYSTENTA ŚWIATEŁ DROGOWYCH. Pojawiła się opcja w MMI i przy właczeniu długich świateł mam dwie opcje (ikonki) 1. niebieska (że długie są włączone) 2.biała z podpisem AUTO. Jeszcze nie testowałem w praktyce ale pewnie na dniach będzie okazja. Zobaczymy co i jak. P.S. Chciał bym jeszcze aktywować doświetlanie zakrętów (jeśli to w ogóle możliwe w BiXenonach i bez dolnych halogenów). I tu pytanie!! Znalazłem takie opisy: 1. Sterownik 09 Byte 3 Bit 0 na 0 Bit 1 na 0 Bit 2 na 1 2. Sterownik 09 Byte 33 Bit 1 na 0 Bit 2 na 1 Bit 3 na 0 3. Sterownik 09 Byte 33 Bit 1 na 1 Bit 2 na 0 Bit 3 auf 0 4. Sterownik 09 Byte 33 Bit 1 na 0 Bit 2 na 1 Bit 3 na 0 Bit 4 na 1 Byte 03 Bit 2 na 1 Który jest właściwy do A4 B9 Avant przedlift?! Załączam zdjęcia co znalazłem w VCDS!!! Niestety takich ustawień jak wyżej u mnie nie ma!! Są za to takie jak niżej: Edytowane 2 Października 20232 l przez Jari1234567
Opublikowano 2 Października 20232 l Sterownik 09 Byte 33 Bit 1 na 0, Bit 2 na 1, Bit 3 na 0, Bit 4 na 1, Byte 03 Bit 0 na 0, Bit 1 na 0, Bit 2 na 1,
Opublikowano 2 Października 20232 l Kolego ja nie wiem co Ty szukasz w bajcie 18, 4, 5 i 6. Zmieniasz kodowanie tylko w bajcie 33 i 3.
Opublikowano 2 Października 20232 l Dzięki. Jutro do południa przetestuję i zobaczę i dam znać czy się udało. P.S. No! Troszkę bajerów udało się aktywować bez nakładów finansowych ? . - laptimer - asystent świateł - wyłączyłem światła w pozycji "0" - zmieniłem logo startowe - zmieniłem "opóźnienie otwierania bagażnika" a raczej je przyspieszyłem!! - włączyłem opcję drugiego telefonu po bluetooth (jeszcze nie przetestowałem) Jak się uporam z finansami - obecnie zakupiłem oponki zimowe, wymieniłem filtry i olej w skrzyni, zakupiłem (ale jeszcze nie wymieniłem) olej i filtry do standardowego przeglądu no i jeszcze wymiana (chyba w tym roku) klocków hamulcowych (może i tarcz też!!) to zacznę doposażać autko w kamerę cofania, dynamiczne kierunki w lusterkach i wymianę tylnych lamp też na LED-owe (przednie ze względu na koszty raczej nigdy nie wymienię!!!)Próbuję jeszcze zakodować automatyczne zaciąganie hamulca ale .....gdy wybieram 53 - Parking Brake pokazuje że .........go nie mam!!!
Opublikowano 2 Października 20232 l 6 minut temu, Muskel1 napisał(a): Kolego ja nie wiem co Ty szukasz w bajcie 18, 4, 5 i 6. Zmieniasz kodowanie tylko w bajcie 33 i 3. W tych bajtach nic nie zmieniałem tylko pokazuję co mi się wydaje, że jest od tego. Ale bez tego forum i Waszych podpowiedzi nic nie będę sam zmieniał. Po prostu piszę i czekam na sugestie, wskazówki od Was. Tak, że wielkie dzięki za pomoc. Edytowane 2 Października 20232 l przez Jari1234567
Opublikowano 2 Października 20232 l 3 minuty temu, Jari1234567 napisał(a): Próbuję jeszcze zakodować automatyczne zaciąganie hamulca ale .....gdy wybieram 53 - Parking Brake pokazuje że .........go nie mam!!! Bo w B9 nie ma sterownika 53. Automatyczne zaciąganie ręcznego należy aktywować w adaptacjach w sterowniku ABS 03. 2 minuty temu, Jari1234567 napisał(a): prostu piszę i czekam na sugestie, Napisałem wyżej w których bajtach.
Opublikowano 2 Października 20232 l 1 minutę temu, Muskel1 napisał(a): Automatyczne zaciąganie ręcznego należy aktywować w adaptacjach w sterowniku ABS 03. Ok. Dzięki. Sprawa jasna. Jutro działam dalej ........ Dam znać jak mi poszło (jak z czymś nie dam rady to oczywiście nie będę zmieniał i napiszę o problemie). Pozdrawiam i spokojnej nocy.
Opublikowano 3 Października 20232 l Aktualne kodowanie ze sterownika 09 Edytowane 3 Października 20232 l przez Jari1234567
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto