Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie plus po zapłonie/wideorejestrator


mati13_95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję wyposażyć swoją A4 B8 2009r w wideorejestrator i chciałbym się zapytać w którym kablu znajdę plus po zapłonie z przodu po lewej lub prawej stronie w tych wszystkich bezpiecznikach. Chciałbym po prostu zrobić tam nowe gniazdo zapalniczki pod który podepnę wideorejestrator, żeby nie ciąć oryginalnych kabli od wideorejestratora.

Chyba, że macie jakiś swój sposób na podłączenie zasilania od wideorejestratora, żeby był prąd po zapłonie, ale myślę że mój sposób też będzie skuteczny bo w każdej chwili będę mógł otworzyć boczna klapkę i odpiąć zasilanie od wideorejestratora.

 

Pozdro

Edytowane przez mati13_95
Xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gniazdo zapalniczki?

Kup taki bypass i podepnij się do skrzyniki bezpieczników do jednego z bezpieczników po zacisku 15 (czyli po zapłonie). Sprawdź miernikiem, na których jest napięcie po zapłonie.

 

https://allegro.pl/oferta/bezpiecznik-dodatkowy-mini-bypass-zlodziejka-12465928022?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Po co gniazdo zapalniczki?

Kup taki bypass i podepnij się do skrzyniki bezpieczników do jednego z bezpieczników po zacisku 15 (czyli po zapłonie). Sprawdź miernikiem, na których jest napięcie po zapłonie.

 

https://allegro.pl/oferta/bezpiecznik-dodatkowy-mini-bypass-zlodziejka-12465928022?

 

No w sumie spoko rozwiązanie i jest tam od razu miejsce na bezpiecznik, a co masz na myśli mówiąc zacisk 15? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk 15 to w elektryce pojazdowej napięcie po zapłonie. Czyli gdy mówimy, że bezpiecznik zasilany jest z zacisku 15, oznacza to, że na tym bezpieczniku pojawia się napięcie po załączeniu zapłonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Zacisk 15 to w elektryce pojazdowej napięcie po zapłonie. Czyli gdy mówimy, że bezpiecznik zasilany jest z zacisku 15, oznacza to, że na tym bezpieczniku pojawia się napięcie po załączeniu zapłonu. 

Okej, czyli w pustych miejscach gdzie nie ma bezpieczników muszę sprawdzać w którym jest prąd i tam się wpiąć tym gadżetem co wysłałeś, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w pustych miejscach tylko tam gdzie bezpieczniki są osadzone. Jak znajdziesz taki bezpiecznik to go wyciągasz, wpinasz na jego miejsce ten czarny bypass i dopiero ten wyciągnięty i nowy bezpiecznik (od videorejestratora) wpinasz w czarny bypass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie w pustych miejscach tylko tam gdzie bezpieczniki są osadzone. Jak znajdziesz taki bezpiecznik to go wyciągasz, wpinasz na jego miejsce ten czarny bypass i dopiero ten wyciągnięty i nowy bezpiecznik (od videorejestratora) wpinasz w czarny bypass.

No tak już spojrzałem na to i się domyśliłem ? tylko kwestia tego, że jak obetnę oryginalny kabel zasilający od kamerki to tam zapewne są jakieś nie wiadomo jakie kable i żeby zaraz zwarcia jakiegoś na kamerce nie zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Są tylko dwa, plusowy i masa więc raczej nic nie pomylisz.

No się okaże, bo kiedyś pamiętam miałem kabel od kamerki to były 4 kable i wtedy nie wiadomo ? Dzięki kolego za podesłanie tamtego baypassa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...