Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca na ciepłym silniku


A4b7fun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja a4 b7 2.0alt ma bardzo dziwną przypadłość otóż po rozgrzaniu silnika i przejechaniu niekiedy paru kilometrów obroty na biegu jałowym na postoju skaczą o 25-70 obrotów co powoduje co jakiś czas dziwne szarpanie na postoju, auto wskazywało błąd p0171, została wymieniona sonda lambda, wymieniony został rozrząd, katalizator, poduszki pod silnikiem, odma, wszystkie filtry, świece, cewki, tak naprawdę ręce mi już opadają, może miał ktoś podobny problem, dodam że na zimnym silniku auto zachowuje się wzorowo. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Langista napisał(a):

To chyba 5-ty taki temat odkąd zaczął się nowy rok, ręce opadają..

Przecież każdy problem jest dziwny i nietypowy :wink: to po co inne tematy przeglądać, ehh

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czujnik położenia wału.

Uszkodzony potrafi dawać różne negatywne objawy szczególnie właśnie na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, rzeczywiście jeden z mechaników wspominał kirdyś że jest jakiś błąd na tym czujniku, bardzo Ci dziękuję za konkretną odpowiedź, dam jutro znać czy to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, działaj i jak tu będzie leżała przyczyna to super, bo wiele  na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po paru dniach grzebania i oglądania różnych poradników na necie czy to na forach czy to na yt, odpiąłem przepływke jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się że auto zyskało sporo mocy i skończyły się problemy z falującymi obrotami na ciepłym silniku, dzisiaj wymieniłem przepływomierz i zrobiłem trasę około 300km i auto chodzi wzorowo! Cały czas ma moc i ani trochę już nie szarpie, mam nadzieję że ten temat komuś pomoże, pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...