Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki po wymianie rozrządu


koksik7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim audi, po wymianie kompletnego rozrządu, kiedy silnik się nagrzeje słychać pukanie. Mechanik twierdzi że to pasek musi się ułożyć bo jest mocniej napięty i żeby się nie przejmować. Jednak chciałbym się upewnić czy tak powinno być i czy z czasem to przejdzie. Zamieszczam filmik poniżej z tym dźwiękiem 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to stukanie? Nic nie słyszę. Wersja z układającym sie paskiem mnie rozbawiła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał(a):

Gdzie to stukanie? Nic nie słyszę. Wersja z układającym sie paskiem mnie rozbawiła :D

 

Słychać delikatne puk puk puk-przerwa puk puk puk-przerwa 

Trzeba dobrze się wsłuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znika jak wciskasz sprzęgło? Nasila się jak zmieniasz z auto na econ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Gdzie to stukanie? Nic nie słyszę. Wersja z układającym sie paskiem mnie rozbawiła :D

a ja słyszę :wink:,  tam ewidentnie mu coś ociera, uderza haczy dosyć mocno, ale stukiem bym tego nie nazwał.... i również się uśmiałem z tym ,, że pasek musi się ułożyć,,:hi:czapki z głów dla mechanika....:decayed: albo ma nie do końca wymieniony rozrząd....

 

5 godzin temu, koksik7 napisał(a):

Jednak chciałbym się upewnić czy tak powinno być i czy z czasem to przejdzie

nie nie powinno tak być. co jest przyczyną ciężko stwierdzić na zasadzie zgaduj zgadula... z czasem na pewno przejdzie, tylko pytanie z jakim skutkiem i czy pacjent przeżyje.... dla tego czym prędzej zmieniłbym doktora jak zależy Tobie na aucie. albo coś źle założone, albo rozrząd nie do końca wymieniony i coś co powinno przejść na emeryturę pracuje w dalszym ciągu np jakaś roleczka, może osłona coś źle założona no kurcze jest trochę możliwości....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sahipp napisał(a):

a ja słyszę :wink:,  tam ewidentnie mu coś ociera, uderza haczy dosyć mocno, ale stukiem bym tego nie nazwał.... i również się uśmiałem z tym ,, że pasek musi się ułożyć,,:hi:czapki z głów dla mechanika....:decayed: albo ma nie do końca wymieniony rozrząd....

 

nie nie powinno tak być. co jest przyczyną ciężko stwierdzić na zasadzie zgaduj zgadula... z czasem na pewno przejdzie, tylko pytanie z jakim skutkiem i czy pacjent przeżyje.... dla tego czym prędzej zmieniłbym doktora jak zależy Tobie na aucie. albo coś źle założone, albo rozrząd nie do końca wymieniony i coś co powinno przejść na emeryturę pracuje w dalszym ciągu np jakaś roleczka, może osłona coś źle założona no kurcze jest trochę możliwości....

Kompletny rozrząd wymieniony wraz z osprzętem, stare części mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał(a):

Czy znika jak wciskasz sprzęgło? Nasila się jak zmieniasz z auto na econ?

Sprawdzę z tym sprzęgłem, samochód jeździ normalnie. Ten dźwięk nie pojawia się zawsze np. rano po dojeździe do pracy nie słychać, jednak kiedy wrócę dłuższą drogą do domu to dźwięk pojawia się :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koksik7 napisał(a):
11 godzin temu, Langista napisał(a):

Czy znika jak wciskasz sprzęgło? Nasila się jak zmieniasz z auto na econ?

Sprawdzę z tym sprzęgłem, samochód jeździ normalnie. Ten dźwięk nie pojawia się zawsze np. rano po dojeździe do pracy nie słychać, jednak kiedy wrócę dłuższą drogą do domu to dźwięk pojawia się :/ 

dokładnie sprawdź to... jeżeli okaże się że to nie to to trzeba ponownie zajrzeć do rozrządu... czegoś takiego nie może być, to źle wróży.... a do tego jak mówisz że masz wszystko wymienione wraz z osprzętem to powinno chodzić cichutko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...