Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sterowaniem foteli po dołozeniu masaży


SynKopa

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem fotele z masażami, elektrycznie sterowane, z pamięcią kierowcy. Zakładał mi to koleś w Oleśnicy, niestety nie wszystko działa jak powinno:

 

- Nie mam możliwośći sterowania fotelem pasażera z poziomu MMI - po zaznaczeniu opcji "fotele pasażera może być teraz sterowany przyciskami fotela kierowcy"  nadal steruje się fotel kierowcy, co ciekawe po wybarniu tej opcji sterowanie masażu działa. tzn kierowca swoimi przyciskami włącza masaź pasażera.

 

- często głupieje sterowanie masażem - gdy wcisnę przycisk masażu podczas gdy na ekranie MMI wyświetla się jakaś informacja (np sygnalizajca parkowania) blokuje się sterowanie masażem - nie wyświetla na ekranie MMI fukcji masażu . przycski lędźwi są także nie aktywne - nawet po wyłączeniu sygnalizacji parkowania. Do życia przywraca je dopiero wciśniecie któregoś z przycisków masażu w fotelu pasażera - wtedy się jakby odblokowuje , wyświetlają się na ekranie sterowania oboma masażai na raz  , kierowcy  i pasazęra.  Potem juz działa normalnie.

 

Chciłem sprawdzić kodowania i zauważyłem że nia mam w ogóle modułu 06 tj fotela pasażera ... Czy tak powinno być ?

 

Dzięki za wszelką pomoc bo strasznie mnie to już wkurza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy?

Wrzuć pełny autoscan.

W wersjach europejskich jest tylko sterownik fotela pasażera 36.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędów ? , mam tylko OBD11 , da się tym zgrać autoscan ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SynKopa A co na to ludzik z Olesnicy ?

Pasuje tez autoscan i adaptacje 36 sterownika
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrclaguna napisał(a):

@SynKopa A co na to ludzik z Olesnicy ?

 

elektro-VAG

Pasuje tez autoscan i adaptacje 36 sterownika

 

wrzucę jak tylko ogarnę jak to zrobić przez OBD11
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam scan z OBD11 , tyle ile wygenerował. 

 

Adaptacji 36 sterownika jeszcze mi się nie udało ogarnąć, postaram się na dniach to ogarnąć - w tej chwili nie mam dostępu do samochodu.

 

- do Patryka się odezwałem, czekam na odwiedź, ale może w między czasie zobaczycie czy coś nie tak w tym autoscanie.

 

OBDeleven_Log.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem nie jest złe podłączenie ani nic z tego. Po za tym fotele zostały dostarczone przez Pana do nas po naszej stronie miał być tylko montaż. Zakładaliśmy już kilka takich zestawów i nie ma tam takich cyrków. Problem leży na 99% w module 36 od pamięci fotela. Cała sprawa miała zostać załatwiona na drugim module przez Pana a sprzedawcę foteli. Tutaj nie atakować w naszą stronę bo kompletnie nie my tutaj jesteśmy winni. Wymiana sterownika wg. mnie pomoże.  Wystarczy przełożyć moduł z innego auta gdyż nie posiada ochrony komponentu oraz odpowiednio go zakodować a winowajca sam się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...