Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b9 2.0tdi s-tronic drgania wibracje podczas przyspieszania na ciepłym silniku


Audiproblem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.
mam pewien problem może ktoś miał podobny?
Audi a4 b9 2.0tdi s-tronic
Bardzo ważne gdy auto dopiero się ''nagrzeje'' po przejechaniu około 20km  występują drgania,wibracje podczas przyspieszania w przedziale 1600 a 1900 obr w innym zakresie jest wszystko wporządku oraz gdy auto nie jest rozgrzane nie występuje żaden problem
Wymienione zostało przed powstaniem problemu wibracji
-koło dwumasowe Luk (były drgania na D )ustały jest ok
- Poduszka 1 szt pod silnikiem Lemforder, była delikatnie uszkodzona ale nie dawała znaków uszkodzona górna część plastiku obok mocowania
Po powstaniu wibracji wymienione zostało
-kopletne półosie 2 szt oryginał Audi
-łożyska w mechanizmie różnicowym
-wtryski sprawdzone oraz podmienione
-Felgi opony Nowe 
Nie wiem czy może to mieć coś wspólnego ale na większych dziurach lub jeśli jedzie się drogą z nie równą kostką lub z bloczków betonowych coś bardzo stuka od strony pasażera z przodu, zawieszenie sprawdzone i brak luzu
jeśli ktoś ma jakieś sugestie będe wdzięczny za każdy trop
bo już nie mam pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałeś się przyczyny tych wibracji? Też mam podobnie tylko w trochę niższym zakresie obrotów,najbardziej wyczuwalne na 6 biegu,mam wibracje na D więc też myślę o wymianie dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  okazało się że dwumasa firmy sachs była wadliwa czekam na rozpatrzenie reklamacji , też miałem drgania na D i dlatego wymieniłem obecnie mam starą zamontowaną  i problem z drganiami znikł tylko na D są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika podobno tylko Luk produkuje a sachsa dwumas się nie nadaje. Oglądałem film na yutube jakiś czas temu.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...