Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Całkowity Brak wspomagania po wymianie płynu


Kubala12345

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b5 95r

Witam mam straszny problem z wspomaganiem. Mialem czarny plyn i postanowilem go wymienic i od tamtej pory brak wspomagania. Płyn zalany febi zielony. Układ odpowietrzany kilka razy. Wymienilem pompe na uzywke i dalej brak. Nic nie cieknie maglownica sucha. Mechanik poprzeczyszal przewody i dalej nic powiedzial ze niby raczej pompa..

Na allegro nowa pompa najtansza za 280zl.

POMPA CZY MAGLOWNICA? KTOS MIAL TAK ZE PO WYMIANIE PLYNU STRACIL WSPOMAGANIE?

Czy może zalać płyn ATF niektórzy tak polecają??

Od czego zacząć proszę o pomoc.. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź zbiorniczek na płyn... on ma w sobie takie siteczko ( nie wiem czy to naprawialne ale chyba raczej nie) i to pełni również rolę zaworka zwrotnego... jak jest coś z tym nie tak to wspomaganie nie będzie działać...

 

jak pompa umarła no to też wiadomo że działać nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze swoją starą pompę? Załóż ją na próbę. Napisz jednak w jaki sposób została przeprowadzona wymiana płynu i w jaki sposób układ został odpowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega @Langista radzi... dodatkowo niech ktoś drugi popatrzy co się dzieje w zbiorniczku, czy bulgocze czy co z tym płynem się tam dzieje... a pompa jak już po kosztach jechać to oddać swoją do regeneracji - najlepsza budżetowa opcja... z używkami różnie to bywa, często są to złomy pomalowane srebrzanką ala nówka sztuka, chodź czasem zdarzają się złote strzały ale to żadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki przypadek, że po wymianie płynu znikło wspomaganie. Spec od maglownic na wysokich obrotach silnika pokręcił kierownicą do oporu lewo/prawo wymuszając w ten sposób pracę zaworka zwrotnego w maglownicy i wspomaganie wróciło. Stwierdził, że podczas zmiany płynu musiał się jakiś śmieć dostać w zaworek zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze w jaki sposób ten płyn był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...