Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na D i r


Mateusz971103

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 150km? Jeżeli tak to prawdopodobnie dwumasa,taki mają feler. Moja ma 155tkm przebiegu i mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jok21 napisał(a):

Wersja 150km? Jeżeli tak to prawdopodobnie dwumasa,taki mają feler. Moja ma 155tkm przebiegu i mam to samo.

U ciebie tez nic nie słychać na zimnym silniku ? Bo u mnie totalnie nic i raz drga na tych biegach a raz wogole ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie,na grupie fejsukowej a4b9 temat był wyczerpany każdemu po wymianie dwumasy przechodziło na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i znów to samo. Zimny ci drga czy ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jok21 napisał(a):

Mam identycznie,na grupie fejsukowej a4b9 temat był wyczerpany każdemu po wymianie dwumasy przechodziło na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i znów to samo. Zimny ci drga czy ciepły?

Na zimnym trochę bardziej niż na ciepłym . Tylko to jest tak ze raz jak odpalę auto to drga na d i r a raz jak odpalę nie drga wogole ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mateusz971103 napisał(a):

Komputer wyrzucił błąd zaworu ciśnienia oleju czy to może być tez tym spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ale nie bagatelizowalbym tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę już 10tkm ale chyba się zlituje i go wymienię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz wibracje na D, wrzuć N. Jeśli wibracje ustaną to na 100% dwumas.
Przerabiałem temat u siebie przy 185kkm, rok temu wymiana za ok 3k ? Co gorsze, aktualnie mam na nowej dwumasie troche ponad 11kkm i już zaczynam odczuwać symptomy drgań na D. Nie są tak intensywne ja przed wymianą, ale nooo 11kkm? SERIO?! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateusz971103 napisał(a):

A jeśli to dwums to ile km mogę na nim przejechać ?

Aż się nie rozleci i już nie pojedziesz. Pytanie czy chcesz ryzykować.
Inną kwestią są drgania wytwarzane przez takie koło, jeśli czujesz to siedząc w miękkim fotelu, wyobraź sobie co musi znosić skrzynia i silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, M4R1O napisał(a):

Aż się nie rozleci i już nie pojedziesz. Pytanie czy chcesz ryzykować.
Inną kwestią są drgania wytwarzane przez takie koło, jeśli czujesz to siedząc w miękkim fotelu, wyobraź sobie co musi znosić skrzynia i silnik.

U ciebie były same drgania

czy było coś jeszcze słychać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na początek sprawdzić zawieszenie silnika poduszki one daj taki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, M4R1O napisał(a):

Gdy masz wibracje na D, wrzuć N. Jeśli wibracje ustaną to na 100% dwumas.
Przerabiałem temat u siebie przy 185kkm, rok temu wymiana za ok 3k ? Co gorsze, aktualnie mam na nowej dwumasie troche ponad 11kkm i już zaczynam odczuwać symptomy drgań na D. Nie są tak intensywne ja przed wymianą, ale nooo 11kkm? SERIO?! ?

Bo te koła mają wadę projektowa dlatego po tak małym przebiegu na nowym kole znów masz problem. O wadzie piszą na niemieckich forach. Też masz 150km diesel? Bo to praktycznie tylko tego silnik dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadam teraz do auta wbijam R wibracji brak co to może być raz jest Ok a raz nie , jakby był to dwumas drgało i hałasowalo by cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy pojawiały się podczas stania na światłach, narastające i utrzymujące się drgania. Po wrzuceniu z D na N drgania znikały. Podczas jazdy nic się nie działo.
Natomiast ponoć z zewnątrz przy odpalaniu już było słyszalne cykanie wyrobionej dwumasy.
 

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie właściwie raz te wibracje są a raz ich nie ma a dźwięków żadnych nie ma rano jak zawsze odpalam na zimnym ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...