Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Profilaktyka w 3.0 TDi


Deamian

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy wykonujecie jakieś działania profilaktyczne aby wydłużyć żywotność silnika i jego osprzętu? Ostatnio oglądałem filmy na kanale Autodyżur gdzie zalecali czyszczenie dolotu i podkładki pod wtryskiwaczami. Czy wykonujecie takie coś? Może jakieś płukanki do silnika, wtrysków czy innych elementów albo coś jeszcze? Wydaje mi się to dość ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywaj dobrego oleju, zmieniaj na czas i nie paluj silnika na zimnym. To wystarczy by przedluzyc jego zywotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mravel napisał(a):

uzywaj dobrego oleju, zmieniaj na czas i nie paluj silnika na zimnym. To wystarczy by przedluzyc jego zywotnosc.

To jest standard który dotyczy każdego silnika. Ale każdy silnik ma jeszcze inne rzeczy na które warto zwracać uwagę i np czyścić. Mam np druga mazdę 2.2 mzr-cd gdzie np podkładki pod wtryskami warto wymieniać co 60 tys. Trzeba również regulować zawory, Zwracać uwagę na wypalanie DPF ponieważ przy przerwaniu olej napędowy trafia do oleju silnikowego, i co przynajmniej dwie wymiany oleju trzeba sprawdzać smok olejowy bo lubi zachodzić. Wcześniejszy HDi np wymagał czyszczenia sitka gdzie idzie olej do turbiny ponieważ przez to turbina padała. W każdym silniku warto wiedzieć gdzie zajrzeć zapobiegawczo. Dlatego też ciekawy jestem co robicie np w tych silnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja masz silnik generacji VW EA897 evo, a w nim pompę olejową o zmiennej wydajności. Warto jest podnieść w sofcie ciśnienie w zakresie częściowego obciążenia silnika, gdyż fabrycznie jest za niskie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...