Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logi Statyczne oraz dynamiczne 2.5 TDI


JMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Bardzo prosiłbym o pomoc gdyż pomału kończy mi się cierpliwość. Auto podczas pracy na wysokich obrotach jakby "szarpie". Dokładniej mówiąc tak jak by turbo na moment odcinało doładowanie by po ułamku sekundy znowu ładować. I tak w kółko podczas przyśpieszania. Mogę jechać że stałą prędkością 170 a i tak ten efekt występuje (nawet na tempomacie),. Problem miałem już od jakiegoś czasu. Wymieniłem Turbinę, przepływomierz (Hella metalowy), jedną chłodnice, bo była zapocona, ustawiłem kąt wtrysku, wyczyściłem EGR. Problem nadal istnieje. Zrobiłem Logi statyczne i dyamiczne każdej grupy osobno by zobaczyć o co chodzi. Auto nie wpada w tryb awaryjny. Czasem po prostu wskoczy kontrolka silnika. Pierwszy pomiar to statyczny drugi to dynamiczny. Trzeba zerknąć na datę, bo nadpisało mi pliki z 2022 roku. Aktualne są z 03.04.23 z godziny około 23. Wszystkim dziękuję za pomoc.

LOG-01-001-xxx-xxx.CSV LOG-01-003-xxx-xxx.CSV LOG-01-004-xxx-xxx.CSV LOG-01-008-xxx-xxx.CSV LOG-01-010-xxx-xxx.CSV LOG-01-011-xxx-xxx.CSV LOG-01-013-xxx-xxx.CSV LOG-01-014-xxx-xxx.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę że nikt nie odpisał... ja jestem słaby z interpretacji logów, więc w tym nie pomogę... ucze się tego silnika hobbystycznie...

 

powiedz sprawdzałeś w jakim stanie są przewody na linii sterownik pompy - zawór kąta wtrysku? te przewody mają taką przypadłość że kruszy się z nich izolacja, w zasadzie wystarczy dotknąć ich i się izolacja w pył zamienia dosłownie... sprawdzałeś to? wystarczy że masz gdzieś ukruszone i będzie chwilami dotykać obudowy, masy i już się robi problem w postaci że auto będzie miało problem ustawić sobie ten kont... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...